Reakcja środowisk żydowskich i kwakrów na zapowiedź Davida Irvinga wznowienia prelekcji

Jewish Chronicle, żydowska gazeta wydawana w Wielkiej Brytanii z oburzeniem odniosła się do zapowiedzi znanego historyka Davida Irvinga wznowienia serii publicznych spotkań.

W oszczerczej kampani stosowane są znane i często stosowane oskarżenia o „antysemityzm”, „rasim” czy „faszyzm”. Środowiska żydowskie w Wielkiej Brytanii zwierają szyki z sektą kwakrów (Quakers), którzy szybko zareagowali na tę wiadomość „wysyłając emaile do wszystkich kwakrów w rejonach, gdzie Irving próbował w przeszłości wypożyczyć sale należące do nich.”

Uważna analiza historii sekty kwakrów na całym świecie pokazuje ich silne powiązanie z finansowymi grupami żydowskimi i współudział w kierowaniu największymi instytucjami finansowymi.

Polityczni przywódcy nie pozostają w tyle. Stephen Baines z Calderdale powiedział, że „Ktokolwiek kto zaprzecza Holokaustowi musi być niespełna rozumu. Było to jedno z najgorszych rzeczy jaką uczyniła jedna część ludzkości – drugiej. Wydaje mi się, że [danie prawa Irvingowi do wypowiedzi] byłoby bardzo niepokojące, nie tylko dla Żydów. Wierzę w wolność wypowiedzi, ale mam nadzieję że nikt nie pojawi się [na tych spotkaniach]. Nie możesz powstrzymać ludzi do przyjścia [na te spotkania], ale mam nadzieję, że nie przyjdą. Nie próbowałbym zabraniać mu tego, ponieważ wierzę w wolność wypowiedzi i nie sądzę, że mamy możliwości uczynienia tego, ale chciałbym abyśmy uniemożliwili mu wynajęcie czegokolwiek z rady miejskiej.”

W komentarzu opublikowanym 5 października br. w Jewish Chronicle, nie podpisana osoba sugeruje, że „Tacy ludzie przy każdej okazji muszą być pozbawieni tlenu wypowiedzi.” (org „Such people must be starved the oxygen of oratory at every opportunity.”)

David Irving, autor kilkudziesięciu książek, jeden z największych historyków XX wieku – i tak określany przez wiele lat nawet przez największe pisma i domy wydawnicze do czasu gdy zainteresował się argumentami nurtu negacjonistycznego – został skazany w Austrii na 3 lata więzienia za uwagę wypowiedzianą 16 lat wcześniej. Decyzją sądu wydaną w środę, 20 grudnia 2006 roku, Irving został zwolniony warunkowo po odbyciu 13 miesięcy pozbawienia wolności z nałożonej kary 3 lat więzienia.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Gdybyśmy mieli do czynienia z podobnymi wypowiedziami o „pozbawianiu tlenu”, nawet w znaczeniu „pozbawianiu tlenu wypowiedzi”, wygłoszonymi przez inne środowiska, podniosły by się natychmiast głosy „największych autorytetów”, którzy z oburzeniem potępiliby taki „język nienawiści”. No, ale coś takiego jak nienawiść w środowiskach żydowskich oczywiście nie istnieje, a powyższa wypowiedź świadczy tylko o wielkich zdolnościach stosowania „skrótów myślowych”.

Inna uwaga dotyczy powtarzania przez przeciwników wolności wypowiedzi mantry o tym jacy to oni są tolerancyjni wobec innych i bronią wolności wypowiedzi, jednocześnie kneblując usta kampanią defamacyjną i zamykaniem do puszki. To już staje się po prostu śmieszne.

A jeśli chodzi o Davida Irvinga, to warto również przypomnieć, że:

Po dzień dzisiejszy nagroda Davida Irvinga w wysokości $1000.00 ustanowiona w 1977 roku jest do odebrania przez każdego kto wskaże na jakikolwiek dokument stwierdzający, że „Hitler wiedział o Holokauście”.

Nie ma chętnych historyków?

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

Skip to content