Watykan częścią biznesu aborcyjnego!

Watykan przez dziesięciolecia inwestował w firmę produkującą  pigułki wczesno-poronne. 
Włoski serwis informacyjny odkrył, że Watykan posiadał „warte około 20 milonów euro” akcje szwajcarskich firm farmaceutycznych, które produkują pigułkę „dzień po”.

RZYM, 29 kwietnia 2021 r. (LifeSiteNews) – Biuro ds. Zarządzania Inwestycjami i Nieruchomościami Stolicy Apostolskiej (APSA) inwestowało przez 20 lat w firmy farmaceutyczne, które produkowały poronną pigułkę „dzień po”, jak wykazało dochodzenie przeprowadzone przez włoski serwis informacyjny Rai 3.

Libero Milone, który był pierwszym audytorem generalnym Kurii Watykańskiej w latach 2015-2017, powiedział w wywiadzie z 26 kwietnia dla włoskiego nadawcy Rai 3, że APSA dokonała inwestycji, które „nie odpowiadały społecznej nauce Kościoła”.

Rai 3 w swoim dochodzeniu, które dotyczyło wielu ważnych postaci z Watykanu, ustalił, że APSA posiadała akcje „za około 20 milionów euro” dwóch szwajcarskich firm farmaceutycznych, Novartis i Roche, które produkują pigułkę „dzień po”.

Milone powiedział, że jego biuro zaalarmowało przełożonych w Watykanie o „ryzykownym” charakterze inwestycji i akcje Novartis zostały sprzedane w 2016 roku.

Tak zwana antykoncepcja awaryjna, znana również jako plan B, zawiera hormony, które zapobiegają ciąży, zatrzymując owulację i zapobiegając połączeniu plemników i komórki jajowej w przypadku uwolnienia komórki jajowej. W ostateczności, jeśli zapłodnienie wystąpi, „Plan B może zapobiec przyczepieniu się zapłodnionej komórki jajowej do macicy” (za amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków.)

Kościół katolicki naucza, że życie ludzkie „należy szanować i chronić całkowicie od chwili poczęcia”, czyli od chwili zapłodnienia. Kościół nazywa aborcję, to znaczy zabijanie nowego życia w łonie matki na jakimkolwiek etapie rozwoju, „złem moralnym”, które jest „poważnie sprzeczne z prawem moralnym”.

Milone, który został powołany przez papieża Franciszka na stanowisko audytora generalnego, został zmuszony do rezygnacji w 2017 roku – wraz ze swoim zastępcą Ferruccio Pannicco – po tym, jak kard. Angelo Becciu, ówczesny „sostituto” Sekretariatu Stanu, oskarżył ich o szpiegostwo. 

W ostatnich latach Watykanem wstrząsneły liczne skandale finansowe, w tym między innymi zaangażowanie w finansowanie „Rocketman”, pro-homoseksualnego biograficznego filmu muzycznego opartego na życiu Sir Eltona Johna,  skandalicznych inwestycjach w nieruchomości w Londynie i niewłaściwe użycie „świętopietrza”.

Wiadomość o inwestycji pojawia się w tym samym czasie, co informacja o podpisaniu przez papieża Franciszka nowej ustawy antykorupcyjnej dla Watykanu, która m.in. zabrania pracownikom korzystania z rajów podatkowych oraz  inwestowania w firmy, których działalność jest  sprzeczna z nauczaniem Kościoła.

Tłum. Sławomir Soja

Źródło: Lifesitenews (Apr 29, 2021) – „Vatican invested in abortifacient morning-after-pill company for decades, investigation finds”

Skip to content