Kard. Krajewski: szczepionka jest jak umywanie nóg

W Wielkim Tygodniu, również w dniach Triduum Paschalnego, w Watykanie trwają szczepienia bezdomnych i najuboższych. Wczoraj została zaszczepiona pierwsza grupa osób, pochodząca z ukrytych peryferii Rzymu, które zostały przyjęte w domu prowadzonym przy Watykanie przez siostry Matki Teresy. Znajdują się wśród nich szczególnie osoby z poważną niepełnosprawnością i upośledzeniem umysłowym.

Jałmużnik Papieski kard. Konrad Krajewski nazwał opatrznościowym możliwość skorzystania ze szczepionki w obecnym czasie.

„Triduum Paschalne rozpoczynamy Mszą Wieczerzy Pańskiej, wieczorną Eucharystią i podczas jej trwania pojawia się ten znak mandatum – obmywanie nóg. W tym roku to szczepionka będzie tym znakiem obmycia nóg biednym. Myślę, że jest to bardzo ważne przesłanie, ponieważ pandemia bardzo nas ogranicza. Okazuje się, że wcale tak nie musi być. Ten znak może przyjąć także inną formę, np. postać szczepionki – zaznaczył kard. Krajewski. – Wtedy tak jak Chrystus pochylamy się nad biednymi i dajemy im tę możliwość ochrony życia, aby narodziło się nowe życie i aby było ono podtrzymywane. Myślę, że ten symbol jest bardzo ważny i ja dziękuję za ten cud szczepionki właśnie w Wielkim Tygodniu.“

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Za: VaticanNews (01 kwietnia 2021)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Doprawdy nie wiadomo czy ludzie wypowiadający takie bluźnierstwa, włącznie z przyrównywaniem szczepionki do dzieł i cudów Chrystusa („W tym roku to szczepionka będzie tym znakiem obmycia nóg biednym„; „cud szczepionki„; pod postacią szczepionki „tak jak Chrystus pochylamy się nad biednymi i dajemy im tę możliwość ochrony życia„), doprawdy zdają sobie sprawę z tego co mówią, czy może udają szaleńców, czy też naprawdę stali się nimi?

Niestety, bojaźń ogranicza człowieka, blokuje myślenie, niszczy rozeznanie, uniemożliwia wszelką refleksję.

Módlmy się o przejrzenie na oczy wszystkich zaślepionych medialną pandemią.

Módlmy się o oddalenie ludzi mających wpływ na promowanie „szczepionek’ powstałych z komórek zamordowanych dzieci (licznych dzieci Bożych!) w wyniku tzw. aborcji.

Módlmy się o unicestwienie programów wyszczepiania ludzi groźnymi eksperymentalnymi preparatami chemiczno-genetycznymi, zagrażającymi każdej osobie poddanej preparatowi, jak również całym populacjom.

 


 

Skip to content