Papież powołuje otwartego homoseksualistę do Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich

WATYKAN, 25 marca 2021 r. (LifeSiteNews) – Papież Franciszek mianował w środę Juana Carlosa Cruza, zdeklarowanego homoseksualistę, do Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich. Cruz sam jest ofiarą wykorzystywania seksualnego przez duchownych.

W  raporcie John Jay College z 2004 r. dotyczącym charakteru i zakresu seksualnego wykorzystywania nieletnich przez duchownych czytamy: „Wyniki naszego badania wskazują, że spośród wszystkich ofiar, których płeć została podana, … 81% stanowili mężczyźni, a 19% kobiety”. Innymi słowy, wydaje się, że wykorzystywanie seksualne dokonywane przez duchownych ma w przeważającej mierze charakter homoseksualny.

Pomimo tego, Margaret Smith, badaczka John Jay College of Criminal Justice, ostrzegła: „W tym momencie nie znajdujemy związku między tożsamością homoseksualną a zwiększonym prawdopodobieństwem wykorzystywania seksualnego”. Karen Terry, inna badaczka, argumentowała: „Ktoś może popełniać akty seksualne, które mogą mieć charakter homoseksualny, nie będąc homoseksualistą”.

 W 2018 roku, Cruz spotkał się już z papieżem Franciszkiem w Watykanie na prywatnej audiencji, po której twierdził, że papież umocnił go w jego homoseksualizmie, mówiąc mu, że „Bóg uczynił cię gejem”. Papież dodał jeszcze: „Nie ma znaczenia, że jesteś gejem. Bóg cię takim stworzył i tak cię kocha, a mnie to nie obchodzi. Papież kocha cię takim, jakim jesteś, musisz być szczęśliwy z tego, kim jesteś ”.

LifeSiteNews zwrócił się o wyjaśnienie, czy Franciszek wypowiedział te słowa, jak twierdził Cruz? Cristina Ravenda z watykańskiego biura prasowego powiedziała wówczas LifeSiteNews: „Watykan nie komentuje prywatnych rozmów Papieża”. Od tego czasu nie przedstawiono żadnych wyjaśnień.

Katechizm Kościoła Katolickiego stwierdza, że osoby o skłonnościach homoseksualnych „należy traktować z szacunkiem, współczuciem i wrażliwością”, dodając, że należy unikać oznak niesprawiedliwej dyskryminacji w stosunku do nich”.

Mając to na uwadze, Katechizm opisuje aktywność homoseksualną jako „poważną deprawację” opartą na Piśmie Świętym i że takie czyny są „wewnętrznie nieuporządkowane”. W rezultacie „osoby homoseksualne są wezwane do czystości”.

Pomimo jasnego, tradycyjnego nauczania Kościoła na temat związków osób tej samej płci, Cruz skrytykował w zeszłym tygodniu Kongregację Nauki Wiary (KNW), która właśnie wydała orzeczenie zakazujące błogosławienia związków osób tej samej płci .

Cruz, zdeklarowany zwolennik zmiany odwiecznej (i biblijnej) doktryny Kościoła na temat homoseksualizmu, powiedział, że osoby stojące za dokumentem KDW „są całkowicie zamknięte w swoim własnym świecie, z dala od ludzi i próbują bronić tego, czego nie da się obronić”.

Zasugerował: „Jeśli Kościół i Kongregacja Nauki Wiary nie posuną się naprzód ze światem … katolicy nadal będą uciekać”, dodając, że papież nie zgadza się z kierownictwem Kongregacji Nauki Wiary.

Cruz będzie teraz przez trzy lata zasiadał w Papieskim Komitecie ds. Ochrony Nieletnich.

W trakcie swojego pontyfikatu Franciszek wielokrotnie sygnalizował poparcie dla lobby homoseksualnego w Watykanie, mianując ich głównych rzeczników, takich jak ks. James Martin na wysokie stanowiska w Kurii Rzymskiej i hierarchii kościelnej.

Zaledwie pięć miesięcy temu, w październiku, papież wywołał poruszenie na całym świecie po tym, jak ujawniono, że popiera tworzenie praw dotyczących związków cywilnych dla par homoseksualnych, aby ich związki zostały uznane przez prawo. Posunięcie to było powszechnie postrzegane jako jego najwyraźniejsza deklaracja publicznego poparcia dla praktyki, która jest moralnie zabroniona przez oficjalne nauczanie Kościoła katolickiego.

Tłum. Sławomir Soja

Źródło: Lifesitenews.com – „Pope appoints open homosexual to Pontifical Commission for the Protection of Minors” – Mar 25, 2021

 

Skip to content