Pro-imigracyjny sąd w Teksasie: Kaucja dla nielegalnego imigranta, deportowanego z USA 28 razy

Działacze usiłujący wprowadzić w Stanach Zjednoczonych reformę przepisów imigracyjnych, które w obecnym kształcie przyczyniły się do społecznej destrukcji wielu obszarów USA, zwiększając poziom przestępstw i nadwerężając stanowe budżety utrzymujące nielegalnych imigrantów i fundując im opiekę zdrowotną, nie mogą wyjść z osłupienia na wieść o decyzji jednego z sędziów, który w praktyce otworzył drogę na wolność wielokrotnemu przestępcy-nielegalnemu imigrantowi.

Sędzia John Steensland ustalił kaucję 20 tysięcy dolarów dla Luis Hernandez-Arellano, nielegalnego imigranta z Meksyku, oskarżonego o posługiwanie się fałszywymi dokumentami i inne przestępstwa, w tym handel narkotykami. Luis Hernandez-Arellano posługiwał się co najmniej 32 różnymi nazwiskami i był deportowany ze Stanów Zjednocznonych 28 razy, za każdym razem wracając nielegalnie na teren USA i dokonując kolejnych przestępstw.

Przestępca przebywa obecnie w powiatowym więzieniu oczekując rozprawy – chociaż możliwe jest jego wyjście po uiszczeniu kaucji – jednak działacze walczący o reformę przepisów imigracyjnych żądają w takich przypadkach przekazywania aresztowanych pod jurysdykcję federalną, która w bardziej skuteczny sposób jest w stanie zadbać o właściwe traktowanie przestępców.

Przypadki pobłażliwego traktowania nielegalnych imigrantów, którzy poprzez samo przebywanie na terenie Stanów Zjednoczonych łamią prawo, są bardzo częste i wspierane są przez lobby pro-imigracyjne.


Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: ONN | http://www.onenewsnow.com/Culture/Default.aspx?id=634268

Skip to content