Szkodnik w Watykanie nominował pierwszą kobietę z prawem głosu na synodzie

Aktualizacja: 2021-02-6 12:41 pm

“Nominacje nowych podsekretarzy Synodu Biskupów

Papież Franciszek nominował dzisiaj dwoje nowych podsekretarzy Synodu Biskupów. Zostali nimi siostra Nathalie Becquart, ksawerianka, pełniąca do tej pory funkcję dyrektorki krajowej Służby ds. Ewangelizacji młodych i powołań Konferencji Episkopatu Francji oraz o. Luis Marín de San Martín, dotychczasowy Asystent Generalny w Zakonie Augustianów.

Według kard. Mario Grecha, sekretarza generalnego Synodu Biskupów nominacja pierwszej kobiety w historii na tak ważne stanowisko jest wyrazem, że na drogach synodalnych głos Ludu Bożego ma szczególne miejsce i ważne jest znalezienie sposobu sprzyjającego uczestnictwu w nim wszystkich ochrzczonych. Nominacja jest wyrazem znaczenia jakie Papież Franciszek przywiązuje do większego włączenia kobiet w procesy rozeznania i podejmowania decyzji w Kościele.

Siostra w 2016 roku brała już udział w przygotowaniu Synodu na temat młodzieży. A w 2019 roku został wyznaczona przez Ojca Świętego na konsultorkę Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów. Podczas ostatnich Synodów liczba kobiet uczestniczących w nich w charakterze ekspertów i audytorów znacznie wzrosła. Wraz z nominacją siostry Nathalie Becquart możliwość udziału kobiet połączona z prawem głosu została otwarta. […]

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan”

Całość: VaticanNews (06 lutego 2021) – [Org. tytuł: «Nominacje nowych podsekretarzy Synodu Biskupów»]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=122732 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]