Aktualizacja strony została wstrzymana

Meksykański kardynał popiera legalizację homoseksualnych związków

Meksykański kardynał Carlos Aguiar Retes poparł ideę legalizacji homoseksualnych związków partnerskich. – Całkowicie się z tym zgadzam – stwierdził, dodając, że homoseksualiści powinni mieć wolność wyboru życia z innym człowiekiem tej samej płci. To właśnie, jak twierdzi, jest wolność. Jego słowa są całkowicie sprzeczne z nauczaniem Kościoła.

Meksykański kardynał popiera legalizację homoseksualnych związków

fot. Rome Reports in English/Youtube

Kardynał zyskał sobie czerwony biret na konsystorzu w roku 2016. Meksykanin był pytany przez dziennikarzy o słowa papieża Franciszka z filmu Francesco w reżyserii Evgeny Afineevskyego. Papież mówił tam o związkach cywilnych w słowach, które niektórzy interpretują jako wyraz poparcia dla idei legalizacji cywilnych związków homoseksualnych. Purpurat powiedział, że w pełni zgadza się z takim pomysłem. – Jeżeli na drodze wolnego wyboru [homoseksualiści] decydują, by być z inną osobą, by być w związku, to jest to właśnie wolność – powiedział.

Słowa kard. Aguiara są całkowicie sprzeczne z nauczaniem Kościoła katolickiego. Czyny homoseksualne potępiane są jako niemoralne zarówno przez Stary, jak i przez Nowy Testament. Nie ma też na gruncie katolickim mowy o popieraniu związków jednopłciowych. Od kilkudziesięciu lat dokumenty w tej sprawie wydaje między innymi Kongregacja Nauki Wiary. Jasno sprawę stawia również Katechizm Kościoła Katolickiego. Czy meksykański kardynał nie zna nauczania Kościoła, czy po prostu celowo je ignoruje?

Źródło: LifeSiteNews.com

Pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-12-12) | https://www.pch24.pl/meksykanski-kardynal-popiera-legalizacje-homoseksualnych-zwiazkow,80573,i.html

Skip to content