Winnicki ostro o atakach na kościoły: dopuszczenie do profanacji było w planie Kaczyńskiego

Aktualizacja: 2020-10-27 10:14 am

„Od kilku dni tłum dewastuje i profanuje kościoły, zakłóca nabożeństwa, niszczy pomniki. Ludzie stanęli naprzeciwko i nie pozwolili” – pisze o tym co dzieje się pod świątyniami w całej Polsce poseł Konfederacji Robert Winnicki, dodając, że policja nie wywiązuje się ze swojego obowiązku i biernie przygląda się profanacjom. Polityk dostrzega tutaj jakaś intrygę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Zdaniem posła Konfederacji bierność policji może być większym planem Kaczyńskiego. To skandal, że świątyń przed lewacką hordą, która wykorzystuje sytuację związaną z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej, nie broną funkcjonariusze, a muszą robić to ochotnicy.

Winnicki przypomina, że polska policja jest bardzo sprawna, a pamięta to sprzed lat, kiedy uczestniczył w protestach przeciwko rządowi PO. Wtedy nikt z manifestującymi się nie patyczkował, mimo, że nie dopuszczali się takich aktów jakie dzisiaj oglądamy.

„Reakcją policji na te wydarzenia w całym kraju, jest bierność. Gdyby dostała polecenie nie dopuszczać do aktów wandalizmu, zajęłoby to kilka chwil. Znam doskonale jej możliwości np. z protestów przeciw rządom PO w 2014. Dopuszczenie do profanacji jest w planie Kaczyńskiego” – przypomina Konfederata.

„Ataki i profanacje kościołów, pomników czy niszczenie samochodów to działanie dużej, wrzaskliwej masy wśród której operują małe grupy lewicowych bojówkarzy rzucających butelkami, petardami, farbą, widziałem to wczoraj po dotarciu do obrony świątyni na pl. Trzech Krzyży” – pisze Winnicki.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119790 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]