Rosja: prezydent zapowiedział lekcje kultury religijnej w szkołach – Katolicy znów pominięci

Prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew podjął decyzję o wprowadzeniu lekcji kultury religijnej i świeckiej etyki w szkołach, a także o zatrudnieniu stałych kapelanów „tradycyjnych religii Rosji” w wojsku. Na spotkaniu z rosyjskimi przywódcami religijnymi szef państwa wyjaśnił, że posunięcie to ma na celu moralne i duchowe wychowanie młodego pokolenia.

Zapowiedział, że lekcje – na razie o charakterze eksperymentalnym – odbędą się w 18 regionach kraju, choć ich liczba podlega jeszcze dyskusji. Uczniowie i ich rodzice będą mogli wybrać między podstawami kultury prawosławnej, muzułmańskiej, judaistycznej i buddyjskiej. Ponieważ wielu ludzi chciałoby uczyć się o wszystkich religiach Rosji, możliwe będzie wprowadzenie dla nich lekcji historii „tradycyjnych religii obecnych w kraju”.

Ci zaś, którzy nie wyznają żadnej z tych religii, będą mieli prawo uczenia się podstaw świeckiej etyki – oświadczył prezydent.

Do tradycyjnych religii Rosji nie jest zaliczany katolicyzm.

Źródło: KAI


KOMENTARZ BIBUŁY: Wobec powyższego ciśnie się pytanie do tych wszystkich gromko wołających: Santo Subito! i wszystkich przekonanych o dokonanej przez papieża Jana Pawła II „konsekracji Rosji”: czy taką Rosję obiecywała Matka Boża w Fatimie po pokornym akcie konsekracji? Czy owocami prawdziwej konsekracji ma być prześladowanie katolików, plaga aborcji, narkomanii, alkoholizmu, kontynuowanie zakłamywanie społeczeństwa i agresywne wypowiedzi i zamiary polityków wobec krajów ościennych? Bądźmy szczerzy, panie i panowie, zwolennicy oficjalnej wersji tzw. III Tajemnicy Fatimskiej i apologeci aktu „konsekracji Rosji”: albo obietnic Matki Bożej nie trzeba brać poważne, albo niepoważnie należy traktować „konsekrację Rosji” dokonaną rzekomo przez Jana Pawła II. Wybór jest prosty i piłka leży na Waszym korcie. Sprawa domaga się jasnej odpowiedzi, od której jednak tak się wzbraniacie.


ZOB. RÓWNIEŻ:

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,3897,2,0,1,I,informacje.html | Rosja: prezydent zapowiedział lekcje kultury religijnej w szkołach

Skip to content