Kolorado: Ksiądz przyłapany na bieganiu na golasa po boisku szkolnym

Aktualizacja: 2007-08-10 12:00 am

Nie umundurowany policjant zatrzymał w czerwcu br. biegającego po boisku szkoły średniej nagiego mężczyznę. Okazało się, że tym odważnym joggerem był 53-letni ksiądz Robert Whipkey z Archidiecezji w Denver w stanie Kolorado.
Ks. Whipkey, który biegał sobie po boisku szkolnym raniutko, na godzinę przed wschodem słońca, przyznał się do winy mówiąc: “wiem, że to co zrobiłem bylo złe”, jednak bronił się twierdząc, iż nie spodziewał się nikogo o tej porze. Dodał też, że “biegając w ubraniu zawsze się obficie pocę”, co wskazuje na to, iż taki sposób uprawiania porannej gimnastyki nie był pojedynczym wybrykiem.

Archidiecezja w Denver nie zajęła dotychczas stanowiska w tej sprawie i nie zawiesiła księdza w czynnościach, oczekując decyzji prokuratury. Gdyby doszło do skazania za “nieprzyzwoite obnażanie się”, nazwisko ks. Whipkey zostałoby dopisane do oficjalnej listy zboczeńców.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1149 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]