Aktualizacja strony została wstrzymana

Biskupi Austrii po koronawirusie apelują o otwarcie granic dla imigrantów

Konferencja Episkopatu Austrii, jako pierwsza w Europie, wydała wspólne oświadczenie biskupów po lockdownie spowodowanym epidemią Covid-19. Hierarchowie namawiają Austriaków do przyjmowania większej liczby imigrantów, bronią zamykania kościołów w czasie kryzsysu i sprzeciwiają się eutanazji.

Biskupi z Austrii opublikowali list pasterski na Zesłanie Ducha Świętego. Apelują w nim o budowę „duchowo odnowionej normalności”. Upominają się o troskę o ludzi zubożałych wskutek epidemii koronawirusa. Krytykują przy tym „wirusa nacjonalizmu”, który, twierdzą, każe poszczególnym państwom zamykać granice na uchodźców. Wzywają rząd Austrii do przyjmowania większej liczby imigrantów.

Ponadto biskupi wzywają do walki ze zmianą klimatu; upominają się wreszcie o ochronę życia, protestując przeciwko pomysłom wprowadzania w Austrii eutanazji.

Biskupi stanęli też w obronie ostrego ograniczania liturgii w czasie koronawirusa, przekonując, że wprowadzone środki były konieczne. Przeprosili jedynie za wywołanie w społeczeństwie wrażenia, jakoby Kościół nie troszczył się o wspólne dobro, a jedynie o własne struktury.

Obecnie w Austrii w kościele może gromadzić się jedna osoba na 10m2. To oznacza ostrzejsze restrykcje niż w szkołach czy restauracjach, gdzie konieczny jest tylko metr odstępu od drugiej osoby.

Źródło: Kath.net

Pach

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-05-30)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Apostaci wcale nie sprzeciwiają się eutanazji i wcale nie bronią zamykania kościołów w czasie kryzysu, natomiast rzeczywiście pragną budowy masońskiego multi-kulti i ściągania obcych kulturowo elementów, które – tak jak to pokazuje praktyka – będą żyli na koszt społeczeństwa i będą kryminogennymi pasożytami. Takimi samymi jak obecna hierarchia w Austrii.

 


 

Skip to content