Watykan: papieski Angelus i audiencja środowa bez bezpośredniego udziału wiernych

Zarówno niedzielna modlitwa Anioł Pański 8 marca, jak i audiencja ogólna w środę 11 marca będą transmitowane na żywo przez media watykańskie z Biblioteki Pałacu Apostolskiego. Do niedzieli 15 marca nie będzie też papieskich Mszy świętych z udziałem wiernych w Domu Świętej Marty – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Nadzwyczajne środki zostały podjęte w związku z epidemią wirusa COVID-19 (koronawirusa) – wyjaśnia Watykan.

Decyzja oznacza, że w niedzielę 8 września Ojciec Święty nie wygłosi swego rozważania i nie udzieli wiernym błogosławieństwa z okna Pałacu Apostolskiego ani też nie spotka się z nimi na placu świętego Piotra. Wierni, którzy tam przybędą, będą mogli widzieć papieża na ekranach telebimów, a widzowie telewizji transmitujących to wydarzenie na ekranach w swoich domach. Podobnie będzie w najbliższą środę 11 marca podczas audiencji ogólnej.

Zaznaczono, że decyzje te są konieczne, by uniknąć ryzyka rozprzestrzenienia się wirusa COVID-19 związanego ze zgromadzeniami podczas kontroli bezpieczeństwa, by umożliwić dostęp do placu, jak tego wymagają władze włoskie (kontrole te wprowadzono po zamachach terrorystycznych w USA 11 września 2001 roku).

Ponadto Dyrekcja ds. Zdrowia i Higieny Państwa Watykańskiego zawiesiła do niedzieli 15 marca udział wiernych we Mszach sprawowanych przez papieża w Domu Świętej Marty. Franciszek będzie odprawiał w tych dniach Eucharystię prywatnie.

Źródło: KAI

RoM

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-03-07) | https://www.pch24.pl/watykan--papieski-angelus-i-audiencja-srodowa-bez-bezposredniego-udzialu-wiernych,74501,i.html

Skip to content