Putin znów coś wymyślił… małżeństwo ma być związkiem mężczyzny i kobiety!

„Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny”: Putin wniósł propozycje poprawek do konstytucji

Komitet profilowy Dumy Państwowej otrzymał poprawki prezydenta do drugiego czytania projektu ustawy o zmianie rosyjskiej konstytucji, poinformował przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin.

„Teraz chcę powiedzieć, że otrzymano poprawki prezydenta, o których mówił wcześniej. Są one zamieszczone na 24 stronach, więc mam nadzieję, że również będziecie nimi zainteresowani”, powiedział Wołodin dziennikarzom.

Jak poinformował Wołodin, propozycje rosyjskiego prezydenta zostały przesłane do właściwej komisji Dumy ds. budowania państwa i ustawodawstwa.

Część tych poprawek została wysłuchana podczas spotkań z grupą inicjatywną, którą prezydent stale zapraszał do dialogu – dodał przewodniczący Dumy Państwowej.

W sumie izba otrzymała około 300 poprawek. Zostały one skierowane do Państwowej Komisji Dumy ds. Legislacji Konstytucyjnej i Budowania Państwa.

Poprawki prezydenta są wynikiem jego pracy z przedstawicielami wszystkich frakcji politycznych i społeczeństwa obywatelskiego, powiedział Wołodin w rozmowie z dziennikarzami przed spotkaniem Rady Dumy.

Rada Federacji może rozważyć poprawki do Konstytucji na nadzwyczajnym posiedzeniu 14 marca, jeśli decyzja o jego przeprowadzeniu zostanie podjęta, a Duma Państwowa nie będzie miała czasu na przyjęcie ustawy o poprawkach w trzecim czytaniu do 11 marca, powiedział Sputnikowi Wiaczesław Timczenko, przewodniczący Komitetu Rady Federacji ds. Reglamentacji.

Treść poprawek

Wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin podczas spotkania z członkami grupy roboczej ds. przygotowania propozycji poprawek do Konstytucji powiedział, że dopóki jest głową państwa, w Rosji nie będzie „rodzica numer jeden i rodzica numer dwa”, a jedynie „mama i tata”.

Dokument nie został jeszcze oficjalnie opublikowany, ale niektóre z propozycji Putina są już znane. Są to m.in.:

  • Wzmianka o Bogu. Prośba patriarchy Cyryla o włączenie wzmianki o Bogu do Konstytucji nie pozostała niezauważona. „Federacja Rosyjska, zjednoczona tysiącletnią historią, zachowująca pamięć przodków, którzy przekazali nam ideały i wiarę w Boga, a także ciągłość rozwoju państwa rosyjskiego, uznaje historyczną jedność państwa”.
  • Ustanowienie, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny.
  • Kolejna poprawka dotyczy integralności terytoriów Rosji. Mowa w niej o tym, że działania i wezwania do oderwania części terytorium kraju są niedopuszczalne, a rosyjskie władze musi chronić suwerenności.
  • Rosję należy postrzegać jako spadkobierczynię Związku Radzieckiego.

https://pl.sputniknews.com

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2020-03-03)

 


 

Skip to content