Ks. Nicola Bux: kard. Sarah powinien egzorcyzmować Bazylikę św. Piotra

Aktualizacja: 2019-11-22 9:31 am

Ks. Nicola Bux, były konsultor dwóch kongregacji Kurii Rzymskiej, wzywa do poddania bazyliki św. Piotra egzorcyzmom. Chodzi o skandal związany z pogańską figurką Pachamamy.

Ks. Nicola Bux był konsultorem Kongregacji Nauki Wiary oraz Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Utrzymywał dobre i bliskie stosunki z Benedyktem XVI. Kapłan nie stroni od komentowania kryzysu doktrynalnego, w jakim znajduje się obecnie Kościół Katolicki. W rozmowie z włoskim portalem „Fede Quotidiana” ks. Bux był tym razem pytany o sprawę kultu pogańskiej bogini Pachamamy i obecności jej figurek w Bazylice św. Piotra oraz rzymskim kościele Santa Maria in Traspontina.

Ksiądz przypomniał, że katolicki kościół nie jest zwykłym miejscem, w którym po prostu zbierają się wierni; jest mieszkaniem Boga, stąd nazywa się go „Domem Bożym”; przypomina o tym doroczna uroczystość poświęcenia kościoła.

Jeżeli dochodzi do sprofanowania lub niegodnego potraktowania świętego miejsca, to mamy do czynienia ze świętokradztwem. Świętokradztwo jest grzechem ciężkim, o czym mówi Katechizm Kościoła Katolickiego, przede wszystkim, gdy wymierzone jest w Eucharystię – przypomniał.

Jak powiedział ks. Bux, kościoły służą dzisiaj niekiedy do organizacji koncertów czy innych tego typu imprez. Jego zdaniem przypomina to „działania komunistów, którzy chętnie zamieniali świątynie w fabryki, hale czy magazyny”.

Gdy to sami duchowni umieszczają na tronie obraz bożka, karykaturę prawdziwego Boga, dzieło szatana, to wówczas, jak poucza Pismo Święte, Pan z całą pewnością opuszcza taką świątynię i konieczne jest jej oczyszczenie, aby powrócił – wskazał kapłan.

Według ks. Buxa po skandalu z Pachamamą sprawą powinien zająć się kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. – Mógłby przeprowadzić w Bazylice św. Piotra egzorcyzm i w ten sposób ją oczyścić – zaproponował kapłan. 

Źródło: Katholisches.info

Pach

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Tzw. Koncerty w Kościołach gdzie pod pretekstem pobożnych tematów takich jak kolędy, Uwielbienie itp. robi się z ołtarzy estradę z efektami świetlnymi dekoracjami maskującymi, gdzie wykonawcy stoją najczęściej tyłem do Tabernakulum ale oczywiście przodem do ludzi żeby się pokazać – w moim odczucie jest obrazą Boga. Przykre jest że księża i biskupi dopuszczają takie wydarzenia.
elak

Powiem tak, dzisiaj jest Ewangelia o wyrzuceniu przekupniów, także wspomnienie św Cecylii, a więc jak prawidłowo powinna wyglądać oprawa muzyczna w Kościele, a co teraz mamy z tzw koncertami w Kościołach i dają się na to nabrać księża, podejrzewam, że w niektórych przypadkach nieświadomi, obserwując ten problem już dosyć długo nie mam żadnej wątpliwości już samo słowo KONCERT powinno dać do myślenia, to tylko znak jak te wszystkie idee marksistowskie przenikają do wewnątrz Kościoła, jeśli jakiś Kościół ma nieopodal jakąś sale gimnastyczną czy szkolę, to koncert może się odbyć, bo chodzi tu o chrześcijańskie koncerty zespołów muzycznych, czy kolęd, ale kompletnie nie rozumiem tego, żeby instalować rusztowania w przestrzeni prezbiterium, bo musi być światło itd. Zbulwersował mnie jeden fakt w święto Podwyższenia Krzyża koncert w jednym z Kościołów krakowskich transmitowany przez Tv Trwam, a tam śpiewający w prezbiterium bp Antoni Długosz, którego szanuje, ale odleciał
axe

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110794 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]