Franciszek przeprosił za wrzucenie do Tybru indiańskich figur. Wkrótce mają powrócić

Franciszek przeprosił „jako biskup Rzymu” wszystkich, którzy poczuli się dotknięci wrzuceniem do Tybru indiańskich figur przedstawiających kobiety w ciąży. Zapewnił, że figurki będą na Mszy świętej zamykającej Synod Amazoński.

Franciszek przeprosił za wrzucenie do Tybru indiańskich figur. Wkrótce mają powrócić

fot. TT

W poniedziałek 21. października z kościoła Santa Maria in Traspontina w Rzymie zabrano drewniane amazońskie figurki przedstawiające kobiety w ciąży. Wcześniej Indianie prezentowali je prawdopodobnie w ogrodach watykańskich, wnieśli na Mszę otwierającą Synod, a wreszcie przenosili ulicami Wiecznego Miasta w ramach swoistej okołosynodalnej drogi krzyżowej. Figurki wrzucono do Tybru; cała akcja została nagrana, a film opublikowano w internecie.

Papież Franciszek odniósł się do tej sprawy otwierając popołudniową sesję Synodu Amazońskiego. Mówiąc, że przemawia jako „biskup Rzymu”, poprosił o wybaczenie wszystkich, którzy poczuli się dotknięci zabraniem figurek i wrzuceniem ich do rzeki. Poinformował, że funkcjonariusze policji znaleźli już te figurki. Zapewnił, że figurki będą obecne w niedzielę na Mszy świętej zamykającej Synod Amazoński.

Źródło: Cruxnow.com

Pach

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-10-25)

 


 

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary surowo o przynoszeniu „idoli” do katolickiej świątyni

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kardynał Gerhard Müller skrytykował otwarcie na pogaństwo uczestników synodu amazońskiego. W rozmowie z Raymondem Arroyo z telewizji EWTN kardynał stwierdził, że przynoszenie figurek do kościoła stanowiło ciężki grzech.

Jego zdaniem wprawdzie usunięcie figurek z kościoła może stanowić wykroczenie przeciw prawu ludzkiemu, jednak ich umieszczanie w katolickiej świątyni stanowi występek przeciwko I Przykazaniu. W efekcie stanowi znacznie poważniejsze przestępstwo.

Kardynał odniósł się zatem do figurek nagich kobiet uznawanych przez jednych za wizerunki amazońskiej bogini Matki-Ziemi, a przez innych za nieszkodliwy symbol płodności. „Uczestniczyły” one w ceremonii w Ogrodach Watykańskich. Figurki znajdujące się w rzymskim kościele Santa Maria in Transpontina prawdopodobnie wcześniej „brały udział” w tych obrzędach. W poniedziałek świeccy katolicy wyrzucili je do Tybru.

To nie pierwszy raz, gdy kardynał Müller zabiera głos w sprawie groźby bałwochwalstwa. Wcześniej w swym komentarzu dla Life Site News zauważył, że nawet biskupi nie zdają sobie sprawy z tego, kiedy przekraczana jest granica pogaństwa. Stwierdził, że idolatria i zabobon stanowią grzech przeciw Bogu, wynikający z mylenia stworzenia z jego Stwórcą.

Trudno nie zgodzić się z kardynałem. Wszak jak czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego „pierwsze przykazanie potępia politeizm. Domaga się od człowieka, by nie wierzył w innych bogów poza Bogiem i nie oddawał czci innym bóstwom poza Jedynym Bogiem. Pismo święte nieustannie przypomina o odrzuceniu bożków ze srebra i złota, uczynionych rękami ludzkimi, które mają usta, ale nie mówią; oczy mają, ale nie widzą. Te czcze bożki czynią człowieka pustym”.

Ponadto znaczna część Starego Testamentu poświęcona jest walce proroków z bałwochwalstwem.

Źródła: lifesitenews.com / EWTN / katechizm.opoka.org.pl

mjend

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-10-25)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Proszę przeczytać historię z Księgi Wyjście, kiedy Mojżesz poszedł na Górę Synaj po Dekalog, a Izraelici wówczas ulepili sobie złotego cielca i oddali mu pokłon.
Ozon

Figurki te zostały wniesione uroczyście w orszaku procesyjnym. Jednym z uczestników był pewien „biskup odziany w biel, mieliśmy przeczucie, że to ojciec święty”.
Ireneusz

– wydaje mi się, że jesteście optymistami mówiąc, że te figurki symbolizują matkę-ziemię lub płodność : Wystarczy spojrzeć na wyraz twarzy tych głów opadających ciężko na piersi kobiet.Jakby spotkało je wielkie nieszczęście! Przecież wyrażają one rozpacz, przerażenie,depresję z powodu tej płodności/ciąży! ANI GRAMA RADOŚCI! Czy tak NATURA reaguje na płodność?! NIE! To zwolennicy aborcji wpychają do Kościoła obraz „obraz nędzy i rozpaczy” biednych kobiet „zmuszanych” do dźwigania w łonie nowego życia! Patrząc na te nieszczęśliwe twarze chce się natychmiast „uwolnić” te kobiety od tej płodności i nowego życia! Dlatego „po babsku” czuję, że nie powinno się wrzucać tych smutnych kobiet w >stanie błogosławionym< w nurty Tybru
smutna

@Karol: To raczej już apostazja, a nie „tylko” herezja. „Oczywistym jest, że katolicy nie mogą w żaden sposób aprobować takich przedsięwzięć, ponieważ oparte są one na fałszywym poglądzie tych którzy sądzą, że wszystkie religie są mniej lub bardziej dobre i chwalebne, i wszystkie one w równy sposób chociaż w różnej formie ujawniają i wyrażają nasz przyrodzony zmysł, który pociąga nas do Boga i do wiernego uznania Jego panowania. Wyznawcy tej idei nie tylko są w błędzie i łudzą się, lecz odstępują również od prawdziwej wiary, wypaczając jej pojęcie i stopniowo popadają w naturalizm i ateizm. Z tego jasno wynika, że ktokolwiek popiera podobne idee lub bierze udział w ich przedsięwzięciach, odstępuje zupełnie od religii przez Boga objawionej”. – Pius XI, „Mortalium animos”
M.

Tym sposobem pada, także i przede wszystkim, pierwsze przykazanie. Widowiskowo i przy aplauzie tłumów także tych w sutannach.
Golden

Sprawa co najmniej dziwna. Te figury to zaprzeczenie 1 przykazaniu
Aha

Czy osoba, która na to zezwoliła, zasługuje na epitet HERETYKA?
Karol


 

Skip to content