Watykanista: fundacja promująca gender, finansuje organizacje zaangażowane w Synod

Watykanista Edward Pentin twierdzi, że fundacja wspierająca i promująca ideologię gender oraz aborcję, finansuje także organizacje zaangażowane w Synod Amazoński. Zdaniem publicysty, materialne wsparcie od Fundacji Forda otrzymuje Rada Misyjna ds. Indian oraz Panamazońska Sieć Kościelna.

Zaskakujące informację na temat finansowania organizacji zaangażowanych w prace Synodu Amazońskiego opublikował watykanista Edward Pentin. Na łamach portalu National Catholic Register napisał, że Fundacja Forda, która m.in. wspiera programy promujące ideologię gender oraz aborcję, współfinansuje również Radę Misyjną ds. Indian oraz Panamazońską Sieć Kościelną (REPAM).

Pentin przypomina, że istniejąca od 1936 roku Fundacja Forda jest instytucją prywatną, działająca dla promowania demokracji, zmniejszania biedy i „tworzenia porozumienia światowego”. Ale ta dysponująca w roku 2014 majątkiem o wartości 12,5 mld dolarów organizacja wspiera także tzw. „prawo do aborcji” oraz ideologię gender.

O sprawę finansowania przez Fundację Forda organizacji zaangażowanych w prace Synodu Amazońskiego został zapytany abp Roque Paloschi z Porto Velho w Brazylii. Hierarcha nie zaprzeczył tym zaskakującym doniesieniom, publikowanym przez watykanistę Edwarda Pentina.

Ciekawe informacje publikuje również brazylijski dziennikarz Bernardo Kuster, który podaje, że od roku 2010 Rada Misyjna ds. Indian otrzymała z tego źródła 739 tys. dolarów. W tym momencie nie wiadomo jednak na co te środki były przeznaczane. Kuster zauważa jednak, że finansowanie tych instytucji nie jest transparentne. Mają być one również wspierane przez amerykańską Rainforest Foundation oraz rząd Norwegii.

Fundacja Forda, która jak donosi Edward Pentin, wspiera finansowo organizacje zaangażowane w Synod Amazoński, jest dobrze znana ze swojego poparcia dla promocji aborcji i ideologii gender oraz LGBT. Wspomnijmy choćby tylko kampanię z 2016 roku, kiedy sprzeciwiała się przepisom w Teksasie, które de facto prowadziły do zamknięcia placówek, w których dokonywano aborcji.

Nicole Okai, rzecznik Fundacji Forda powiedziała w rozmowie z National Catholic Register, że misją jej organizacji jest „zaradzenie nierównościom we wszystkich jej formach” i wspieranie „społeczności o niskich dochodach, ludności wiejskiej i rdzennej ludności na Globalnym Południu”. Okai precyzuje, że fundacji zależy na łagodzeniu zmian klimatycznych.

Źródło: National Catholic Register, KAI

WMa

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-10-18) | https://www.pch24.pl/watykanista--fundacja-promujaca-gender--finansuje-organizacje-zaangazowane-w-synod,71557,i.html

Skip to content