Spadający tynk i ewakuacja w bazylice. Wszystko podczas Mszy odprawianej przez papieża

Aktualizacja: 2019-10-5 3:44 pm

W Watykanie doszło do niebezpiecznego incydentu. Podczas Mszy sprawowanej przez Franciszka w Bazylice Św. Piotra z sufitu spadły kawałki tynku. Skrzydło świątyni zostało ewakuowane.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w czasie Mszy, podczas której papież udzielał święceń biskupich czterem dostojnikom.

Na posadzkę bazyliki Świętego Piotra spadły drobne fragmenty tynku z sufitu. Dla bezpieczeństwa uczestników liturgii służby zdecydowały się ewakuować część skrzydła bazyliki.

Nikomu nic się nie stało. Incydent potraktowano jednak poważnie i zagrożony rejon świątyni (lewe skrzydło obok ołtarza) został prewencyjnie odgrodzony. Świadkowie zdarzenia mówią, że fragmenty jakie oderwały się od sklepienia były małych rozmiarów.

Źródło: tvp.info

MA

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Dla mnie to ewidentny ZNAK. Będą i następne zwiastujące czas kary dla ODSTĘPCÓW!
Karol

Widzisz i nie Grzmisz? Czy kościół upadnie? Jeśli nawet się ostanie, to uważam, że kara go nie minie.
P

Pan Bóg daje znak, że nie zgadza się z tym co wyprawia ten człowiek – Franciszek, Zarządca Rzymu z Jego Świętym Kościołem.
Ireneusz

nie skręcaj w lewo franciszu, dostałeś znak…
Stułbia

Św. Franciszek ratował Kościół a za papieża Franciszka on się sypie i wali.
razar

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110125 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]