Spadający tynk i ewakuacja w bazylice. Wszystko podczas Mszy odprawianej przez papieża

W Watykanie doszło do niebezpiecznego incydentu. Podczas Mszy sprawowanej przez Franciszka w Bazylice Św. Piotra z sufitu spadły kawałki tynku. Skrzydło świątyni zostało ewakuowane.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w czasie Mszy, podczas której papież udzielał święceń biskupich czterem dostojnikom.

Na posadzkę bazyliki Świętego Piotra spadły drobne fragmenty tynku z sufitu. Dla bezpieczeństwa uczestników liturgii służby zdecydowały się ewakuować część skrzydła bazyliki.

Nikomu nic się nie stało. Incydent potraktowano jednak poważnie i zagrożony rejon świątyni (lewe skrzydło obok ołtarza) został prewencyjnie odgrodzony. Świadkowie zdarzenia mówią, że fragmenty jakie oderwały się od sklepienia były małych rozmiarów.

Źródło: tvp.info

MA

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Dla mnie to ewidentny ZNAK. Będą i następne zwiastujące czas kary dla ODSTĘPCÓW!
Karol

Widzisz i nie Grzmisz? Czy kościół upadnie? Jeśli nawet się ostanie, to uważam, że kara go nie minie.
P

Pan Bóg daje znak, że nie zgadza się z tym co wyprawia ten człowiek – Franciszek, Zarządca Rzymu z Jego Świętym Kościołem.
Ireneusz

nie skręcaj w lewo franciszu, dostałeś znak…
Stułbia

Św. Franciszek ratował Kościół a za papieża Franciszka on się sypie i wali.
razar

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-10-05) | https://www.pch24.pl/spadajacy-tynk-i-ewakuacja-w-bazylice--wszystko-podczas-mszy-odprawianej-przez-papieza,71276,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content