Były nuncjusz w Wielkiej Brytanii ubolewa: brak święceń kobiet to dyskryminacja

Arcybiskup i były nuncjusz papieski w Wielkiej Brytanii, Pablo Puente Buces, oczekuje dopuszczenia kobiet do święceń kapłańskich.

88-letni emerytowany hierarcha przemawiał 25 sierpnia w hiszpańskiej Kantabrii podczas Mszy świętej ku czci Ginésa de la Jara, lokalnego patrona rybaków. – Nie możemy tolerować tak rażącej dyskryminacji wobec kobiet przez Kościół – miał powiedzieć Puente. Jego wystąpienie zreferował na Twitterze prezydent Kantabrii Miguel Ángel Revilla.

Jak napisał polityk, abp Puenta zapowiedział podczas Mszy, że następnego dnia do Ojca Świętego zostanie wysłany „bardzo mocny list domagający się z naciskiem dopuszczenia kobiet do święceń kapłańskich”. Według polityka „duża część” spośród blisko 1000 osób zgromadzonych w kościele biła brawo.

Abp Puente był nuncjuszem w Wielkiej Brytanii w latach 1997-2004. Zrezygnował z funkcji w wieku 73 lat, później nie pełnił już żadnej funkcji. Wcześniej hierarcha pełnił posługę dyplomatyczną w Libanie.

Źródło: cruxnow.com

Pach

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Jeśli to TYLKO demencja, to jego szczęście!
Karol

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Warto przypomnieć, że takich właśnie przedstawicieli i dyplomatów miał jakże święty Jan Paweł II. Ale tenże jakże święty sam ich wybierał i mianował… Mógł innych, wybierał McCarricków i Buces… No ale właśnie dlatego media wołały Santo Subito! Dlaczego? Aby jego drogę „uświęcić”, wskazać jako wzór, pozbawić krytyki i z posoborowego rewolucjonisty zrobić „konserwatystę”.

„Pablo Puente Buces:
* 18 marca 1980 został mianowany przez Jana Pawła II nuncjuszem apostolskim w Indonezji oraz biskupem tytularnym Macri. Sakry biskupiej udzielił mu 25 maja 1980 kardynał Agnelo Rossi.
* 15 marca 1986 został przeniesiony do nuncjatury w Senegalu, będąc jednocześnie akredytowanym w innych krajach Afryki Zachodniej.
* 31 lipca 1989 został nuncjuszem w Libanie (od 1993 z jednoczesną akredytacją w Kuwejcie).
* 31 lipca 1997 został nuncjuszem apostolskim w Wielkiej Brytanii, pełnił tę funkcję do przejścia na emeryturę w październiku 2004.” – Cytat z Wikipedii

 


 

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-08-30) | https://www.pch24.pl/byly-nuncjusz-w-wielkiej-brytanii-ubolewa--brak-swiecen-kobiet-to-dyskryminacja,70473,i.html

Skip to content