Papież przekazuje 500 tys. dolarów na pomoc migrantom próbującym dotrzeć do USA

Aktualizacja: 2019-04-30 10:07 am

Papież Franciszek przekazał 500 000 dolarów na pomoc migrantom z Ameryki Środkowej, którzy znaleźli się w Meksyku, próbując dotrzeć do Ameryki.

Pomoc przeznaczona jest w szczególności dla 75 000 osób, które przybyły do ”‹”‹Meksyku w zeszłym roku w ramach sześciu karawan migrantów.

Darowizna zostanie pobrana z funduszu Peter’s Pence Kościoła katolickiego z kolekcji kościelnych na całym świecie.

Peter’s Pence podał w oświadczeniu, że pomoc dla migrantów ze strony rządów i osób prywatnych zmniejszyła się. Powodem tego jest spadek zasięgu mediów.

„Wszyscy ci ludzie zostali uwięzieni. Niezdolni do wejścia do Stanów Zjednoczonych, bez domu lub środków do życia. Kościół katolicki gości tysiące z nich w hotelach w diecezjach lub zgromadzeniach zakonnych. Zapewnia podstawowe potrzeby, od mieszkania po odzież”. – powiedział Peter Pence.

Stany Zjednoczone wywarły presję na Meksyk, aby powstrzymać napływ migrantów z Ameryki Środkowej w kierunku granicy z USA. W zeszłym miesiącu Trump zlikwidował pomoc dla Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru. Oskarża kraje Ameryki Środkowej o to, że nie robią nic dla USA.

Wielu zinterpretowało darowiznę papieża jako naganę dla polityki Trumpa wobec imigrantów. Co więcej, niektórzy nawet twierdzą, że prezydent USA jest został „strollowany” przez papieża.

Papież Franciszek ostatnio wypowiedział się przeciwko rządom, które „budują mury” przeciwko imigrantom. Stwierdził, że: „Ci, którzy budują mury, staną się więźniami murów, które wznieśli”.

Dodatkowo, wielu migrantów próbujących dotrzeć do USA twierdzi, że ucieka przed przemocą, prześladowaniem i ubóstwem w swoich krajach.

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=107758 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]