Ks. Isakowicz-Zaleski o polskim Kościele: Bez tych radykalnych kroków będziemy mieli drugą Irlandię

Aktualizacja: 2019-02-25 10:55 am

Wczoraj w Watykanie [24-02-2019] zakończył się szczyt poświęcony wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich przez księży. – Co do Kościoła polskiego, to jest ostatni dzwonek, aby podjąć radykalne działania oczyszczające, polegające m.in na odsunięcie biskupów-gejów – skomentował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Dokąd papież Franciszek nie będzie miał odwagi powiedzieć prawdy o homoherezji i homolobby, to dotąd wszelkie działania zmierzające do oczyszczenia Kościoła będą tylko pociąganiem błyszczącej farby na skorodowane miejsca

– czytamy we wpisie duchownego.

Co do Kościoła polskiego, to jest ostatni dzwonek, aby podjąć radykalne działania oczyszczające, polegające m.in na odsunięcie biskupów-gejów. Ważne jest też wyjaśnienie kilku bulwersujących spraw, w tym zwłaszcza sprawy abp Juliusza Paetza, który molestował młodych mężczyzn, swoich podwładnych, a którego złe uczynki były świadomie tuszowe przez ówczesnego nuncjusza i kilku innych hierarchów. Przecież wciąż żyją sprawca i jego ofiary oraz ci co tuszowali

– dodał kapłan.

Bez tych radykalnych kroków rzeczywiście będziemy mieli drugą Irlandię. I to bardziej z winy wewnętrznych zaniedbań niż zewnętrznej agresji. Mam nadzieję na przełom i o to się modlę, ale w skuteczność pół- czy ćwierć-środków nie wierzę.

– podsumował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

źródło: facebook

raw

Za: tysol.pl (25.02.2019)

 


 

Archidiecezja warszawska odpowiada na zarzuty dotyczące krycia księży-pedofilów przez kardynała Nycza

Archidiecezja warszawska opublikowała w poniedziałek stanowisko, w którym odnosi się do części raportu Fundacji „Nie lękajcie się!”, dotyczącej kard. Kazimierza Nycza, gdzie zostały przywołane sprawy dwóch księży. Archidiecezja przedstawiła szczegółową faktografię w tej sprawie.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

(PAP)

Za: Najwyższy Czas! (25/02/2019)

 


 

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106840 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]