Biskup Schneider wspiera walkę z homolobby. „To musi trafić do papieża”

Aktualizacja: 2019-02-7 12:00 pm

Biskup pomocniczy Astany (Kazachstan) Athanasius Schneider wsparł inicjatywę „Stop homoseksualnym sieciom w Kościele Katolickim” oraz porównał ją do działań św. Katarzyny ze Sieny i innych świętych, dzięki którym dokonywała się wewnętrzna odnowa Kościoła. Obok kardynałów: Müllera i Brandmüllera, bp Schneider jest kolejnym hierarchą otwarcie wspierającym walkę z homolobby w Kościele.    

Komentując przystąpienie do kampanii, bp Schneider podkreślił, że sieć składająca się z duchownych przejawiających tendencje homoseksualne jest jak najbardziej obecna w Kościele. Co więcej, podłoże obecnego kryzysu, zdaniem kapłana stanowią właśnie „homoseksualne nawyki”, a nie zachowania nazwane enigmatycznym mianem klerykalizmu.

Rozpoczęta 16 stycznia kampania skierowana jest m.in. do przewodniczących konferencji episkopatów biorących udział w spotkaniu dotyczącym obecnego kryzysu w Kościele. Autorzy proszą, aby hierarchowie podjęli stosowne działania mające rozwiązać homoseksualne sieci, zwłaszcza te bezpośrednio łączone z odpowiedzialnością za obecny kryzys. Kampania została rozpoczęta przez szwajcarską organizację Pro Ecclesia oraz środowisko amerykańskiego portalu Life Site.

Hieracha wskazał, że wokół homoseksualnego podłoża nadużyć w Kościele zapadła „zadziwiająca cisza”. Jednocześnie wyraził zaniepokojenie wynikające z faktu zaobserwowania braku inicjatywy duchownych, by obecny kryzys odczytywać właśnie w tym kontekście.

„Jeżeli najbliższy szczyt dotyczący skandali seksualnych w Kościele odbywający się w Watykanie nie zaadresuje problemów związanych z relatywizmem moralnym, nie uzna, że za podstawą kryzysu leży bezpośrednio łamanie szóstego przykazania Dekalogu, a także nie naświetli istotnej roli zachowań homoseksualnych w przykładach seksualnych nadużyć, szczyt udzieli wysoce nieodpowiedzialnej odpowiedzi i od początku będzie skazany na porażkę. Zarazem dając przykład szczególnej formy klerykalizmu” – argumentował.

Wystosowanie petycji, kazachstański biskup porównał do działań św. Katarzyny ze Sieny oraz św. Brygidy Szwedzkiej, dzięki którym mogła dokonać się wewnętrzna odnowa Kościoła. Jedynym warunkiem jest, aby postulaty “dotarły do papieża oraz wszystkich, którzy wezmą udział udział w watykańskiej naradzie przedstawicieli Kościoła z całego świata na temat walki z pedofilią (21-24 II ).

Źródło: lifesitenews.com

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-02-07)

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106586 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]