Aktualizacja strony została wstrzymana

Socci o deklarowanym braku zaangażowania Watykanu w pomoc Asii Bibi: „to przerażające”

Znany dziennikarz Antonio Socci wyraził oburzenie słowami watykańskiego Sekretarza Stanu w sprawie Asii Bibi. Kościelny dyplomata stwierdził, że Watykan nie podejmuje w tej kwestii żadnych działań. 

Antonio Socci określił tę postawę mianem cynicznej względem prześladowanych chrześcijan oraz przerażającej.

Watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin stwierdził, że Watykan nie podejmuje żadnych działań dyplomatycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa Asii Bibi. Cytowany przez Antonio Socciego powiedział, że jest to wewnętrzna sprawa Pakistanu. Wyraził też nadzieję na jej rozwiązanie w możliwie najlepszy sposób.

Asia Bibi spędziła 8 lat w więzieniu w Pakistanie. Matkę 5 dzieci skazano za wiarę w Chrystusa i krytykę Mahometa. 31 października 2018 roku pakistański Sąd Najwyższy uniewinnił kobietę.

Jednak muzułmańscy fanatycy grożą samosądem i zlinczowaniem kobiety. Dopóki wraz z rodziną przebywa ona na terenie Pakistanu, dopóty nie jest bezpieczna. Tymczasem jak podał 8 listopada portal Vatican News, kobieta nie może opuścić kraju, zanim nie dojdzie do rewizji wyroku na jej korzyść.

Już ponad 25 tysięcy internautów podpisało się pod petycją do Ministra Sprawa Zagranicznych RP Jacka Czaputowicza. „Nie możemy być obojętni wobec tych wydarzeń! Jest ogromna szansa na uratowanie życia Asii Bibi i musimy ją wykorzystać. Dlatego zwracamy się do polskich władz z prośbą o interwencję dyplomatyczną i zaoferowanie azylu pakistańskiej chrześcijance oraz jej rodzinie. W Polsce przecież nie grozi jej śmierć z rąk fanatycznych wyznawców islamu!” – piszą autorzy petycji.

Wciąż można dołączyć do trwającej w internecie akcji!

Źródło: rorate-caeli.blogspot.com / vaticannews.va / popierajmy.pl

mjend

Gorąco zachęcamy także do obejrzenia programu „Ja katolik” autorstwa Krystiana Kratiuk poświęconemu Asii Bibi.

Skip to content