Arcybiskup Migliore, obserwator Watykanu przy ONZ nagradza działaczkę promującą antykoncepcję

Aktualizacja: 2007-06-12 12:00 am

Arcybiskup Celestino Migliorre, ambasador Watykanu przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, pełniący funkcję Stałego Obserwatora Stolicy Apostolskiej przy ONZ, przekaże dzisiaj, tj. 12 czerwca br. specjalne wyróżnienie prezydentowi 61. Sesji Generalnej ONZ, pani Haya Rashed Al Khalifa. Komunikat Watykanu stwierdza, że wyróżnienie dla Al Khalifa zostaje przyznane za “działania na rzecz pokoju i rozwoju”.

Przyznanie wyróżnienia przez Watykan osobie znanej z promowania kultury śmierci stanowi zaskoczenie m.in. dla działaczy ruchu pro-life. Al Khalifa w grudniu 2006 roku podczas tzw. “Światowego Dnia AIDS” powiedziała, że: “Młodzi ludzie mają trudności z dostępem do usług organizowanych przez rządy […] Powoduje to znaczne trudności z dostępem do usług antykoncepcyjnych i jest przyczyną wysokich wskaźników niechcianych ciąż i HIV wśród młodych ludzi. Prawie 140 milionów kobiet nie ma dostępu do środków antykoncepcyjnych, przez co nie mają oni możliwości decydowania o tym czy i kiedy chcą mieć dzieci.”

Ten zaskakujący ruch ambasadora Watykanu może świadczyć nie tylko o apostazji hierarchów kościelnych, ale i o wewnętrznej niesubordynacji co do wskazówek płynących od obecnego Papieża. Interesujące, że nawet asystent biura Stolicy Apostolskiej przy ONZ w pewien sposób odciął się od decyzji arcybiskupa Migliore. Ksiądz Vittoria Guerrera powiedział w wywiadzie dla LifeSiteNews.com, że “Jak wiadomo, stanowisko Stolicy Apostolskiej i fundacji Path to Peace [której przewodzi arcybiskup Migliore], jest jasne i niezmienne co do użycia środków antykoncepcyjnych.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1057 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]