Skandal! Zniszczono groby polskich bohaterów z czasów II Wojny Światowej w Layton. „To już trzeci tego typu przypadek”

Skandal! Zdemolowano polskie groby na cmentarzu wojskowym w Layton. Kilka dni przed świętem odzyskania przez Polskę niepodległości zniszczono groby polskich żołnierzy. Źołnierzy którzy walczyli za Wielką Brytanię podczas II Wojny Światowej.

Jak podaje „Blackpool Gazette” wandale zniszczyli ozdobne szklane znicze umieszczone na grobach polskich żołnierzy oraz kilka płyt nagrobnych. Jak się okazuje to nie pierwszy raz, gdy dopuszczono się zniszczenia cmentarzu polskich bohaterów.

„Niestety, to już trzeci tego typu przypadek, gdy zostaliśmy poinformowani o antyspołecznych zachowaniach na tym cmentarzu” – komentował przedstawiciel rady miasta w Blackpool.

„Zwracamy się z uprzejmą prośbą do lokalnych mieszkańców o czujność i o zgłaszanie wszelkich podejrzanych zachowań, które mają miejsce na cmentarzu. Chcemy położyć kres tego typu skandalicznym zachowaniom” – czytamy dalej.

Policja prowadzi już dochodzenie w tej sprawie. Wezwanie w tej sprawi otrzymali w poniedziałek, o godzinie dziewiątej. „Jestem absolutnie oszołomiony ignorancją sprawców” – komentował radny Chris Ryan.

„Nie rozumiem jak ktokolwiek mógł się dopuścić takiego aktu wandalizmu i to jeszcze w takim okresie. Na cmentarzu wojennym w Layton spoczywają żołnierze, którzy brali udział w zarówno I, jak i II Wojnie Światowej. Pochowano tutaj 26 polskich żołnierzy, którzy pełnili swoja służbę w Blackpool” – dodał radny ma łamach „Blackpool Gazette”.

Źródło: polishexpress.co.uk/Blackpool Gazette

Za: Najwyższy Czas! (

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content