Skandal! Zniszczono groby polskich bohaterów z czasów II Wojny Światowej w Layton. „To już trzeci tego typu przypadek”

Aktualizacja: 2018-11-8 9:47 am

Skandal! Zdemolowano polskie groby na cmentarzu wojskowym w Layton. Kilka dni przed świętem odzyskania przez Polskę niepodległości zniszczono groby polskich żołnierzy. Źołnierzy którzy walczyli za Wielką Brytanię podczas II Wojny Światowej.

Jak podaje „Blackpool Gazette” wandale zniszczyli ozdobne szklane znicze umieszczone na grobach polskich żołnierzy oraz kilka płyt nagrobnych. Jak się okazuje to nie pierwszy raz, gdy dopuszczono się zniszczenia cmentarzu polskich bohaterów.

„Niestety, to już trzeci tego typu przypadek, gdy zostaliśmy poinformowani o antyspołecznych zachowaniach na tym cmentarzu” – komentował przedstawiciel rady miasta w Blackpool.

„Zwracamy się z uprzejmą prośbą do lokalnych mieszkańców o czujność i o zgłaszanie wszelkich podejrzanych zachowań, które mają miejsce na cmentarzu. Chcemy położyć kres tego typu skandalicznym zachowaniom” – czytamy dalej.

Policja prowadzi już dochodzenie w tej sprawie. Wezwanie w tej sprawi otrzymali w poniedziałek, o godzinie dziewiątej. „Jestem absolutnie oszołomiony ignorancją sprawców” – komentował radny Chris Ryan.

„Nie rozumiem jak ktokolwiek mógł się dopuścić takiego aktu wandalizmu i to jeszcze w takim okresie. Na cmentarzu wojennym w Layton spoczywają żołnierze, którzy brali udział w zarówno I, jak i II Wojnie Światowej. Pochowano tutaj 26 polskich żołnierzy, którzy pełnili swoja służbę w Blackpool” – dodał radny ma łamach „Blackpool Gazette”.

Źródło: polishexpress.co.uk/Blackpool Gazette

Za: Najwyższy Czas! (

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105166 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]