Abp Gądecki: nie może być specjalnej drogi do zbawienia dla mniejszości seksualnych

Aktualizacja: 2018-10-29 4:18 pm

Mniejszości seksualne w Kościele nie mają innej drogi do świętości, jak ta, która jest wspólna każdemu człowiekowi ochrzczonemu – powiedział w niedzielę w Rzymie po zakończeniu Synodu Młodych abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Polski hierarcha w rozmowie z Polskim Radiem podkreślił, że „nie może być jakiejś specjalnej drogi do zbawienia” dla mniejszości seksualnych w Kościele. Drogi, która „zakładałaby przygarnianie, towarzyszenie, hołubienie bez postawienia jasno celu, do jakiego wszystko miałoby zmierzać”, czyli świętości.

Można towarzyszyć, bo trzeba towarzyszyć, bo trzeba pochylać się nad każdym człowiekiem i także nad ludźmi o tych skłonnościach. Nie mniej jednak trzeba jasno podkreślić, że bez konwersji, bez pragnienia i trwania w czystości to te wszystkie zabiegi mogą prowadzić tylko do zamętu – powiedział abp Gądecki.

W dniach 3-28 października obradowało w Watykanie XV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Jego temat brzmiał: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”.

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-10-29)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105034 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]