Papież nie broni europejskiej cywilizacji

Aktualizacja: 2018-08-13 9:58 am

Mauro Mazza, włoski pisarz i dziennikarz udzielił wywiadu holenderskiemu dziennikowi „De Telegraaf”, w którym w mocnych słowach krytykuje poglądy papieża. Zarzuca Franciszkowi, iż ten nie staje w obronie europejskich wartości.

To bardzo irytujące, że w czasie kiedy mamy do czynienia z wielkim napływem muzułmańskich uchodźców on (papież- przyp. red.) nawet nie zająknie się w obronie europejskich wartości – mówi Mazza.

Przyjmowanie imigrantów nie może odbywać się kosztem europejskiej tożsamości, systemu wartości i standardów.

Według Mazzo, autora książki „Bergolio i Przesądy” papież Franciszek uznaje prawa imigrantów nawet kosztem cywilizacji chrześcijańskiej.

To nie jest nadstawianie drugiego policzka. To porzucanie swoich własnych zasad – mówi pisarz.

Mazoo uważa, że przyczyną stałego spadku popularności obecnego pontyfikatu jest ciągła obrona nielegalnych imigrantów.

Zadziwia mnie, że biskupi i księża nie mówią nic, gdy chrześcijańskie symbole usuwane są z budynków publicznych, bo mogłyby obrazić ludzi innych wyznań – mówi włoski pisarz.

To się nie dzieje w Kościele Prawosławnym w Rosji. Oni (prawosławni – przyp. red) wciąż pozostają w zgodzie z samymi sobą. . Po siedemdziesięciu latach komunistycznej opresji nastały dla nich dobre czasy. Bronią z dumą swych pozycji i będą to robić przynajmniej tak długo jak będzie rządził Putin.

Za: Najwyższy Czas! (13/08/2018) – [Org. tytuł: «Papież nie broni europejskiej cywilizacji. Szokujący wywiad na temat poglądów Franciszka»]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103291 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]