Aktualizacja strony została wstrzymana

Ekologiczny trend nie ominie Kodeksu Prawa Kanonicznego?

Kardynał Francesco Coccopalmerio postuluje kolejną zmianę w Kodeksie Prawa Kanonicznego. Tym razem miałaby ona dotyczyć ekologii.

Były przewodniczący Papieskiej Rady ds. Tekstów Prawnych z ubolewaniem stwierdził, że kanony, które dotyczą praw i obowiązków wierzących, ani słowem nie wspominają o jednym z najważniejszych, a mianowicie dotyczącym ochrony i rozwoju środowiska naturalnego.

Kardynał Coccopalmerio zapowiedział, że zaproponuje papieżowi odpowiednie zmiany. Jego zdaniem nowy kanon mógłby mieć następującą postać: „Każdy chrześcijanin, świadomy, że stworzenie jest wspólnym domem, ma poważny obowiązek nie tylko nie niszczyć, ale także ulepszać, czy to poprzez normalne zachowanie, czy też przez specjalne inicjatywy, środowisko naturalne, w którym każda osoba została powołana do życia”.

Zdaniem włoskiego hierarchy, z wnioskiem o dodanie takiego kanonu powinna też wystąpić papieska rada, którą on sam do niedawna kierował.

Źródło: KAI

RoM

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-07-17) | https://www.pch24.pl/ekologiczny-trend-nie-ominie-kodeksu-prawa-kanonicznego-,61668,i.html