Aktualizacja strony została wstrzymana

Kozacy na mundialu w Rosji. Przypilnują homoseksualistów by zachowywali się przyzwoicie

Ponad 300 Kozaków dońskich będzie patrolowało ulice Rostowa nad Donem w czasie mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Znani z negatywnego nastawienia do homoseksualistów Kozacy deklarują, że w czasie służby nie będą nosili nahajek, a w razie zauważenia nieprzyzwoitego zachowania będą tylko powiadamiać policję.

Na terenie Federacji Rosyjskiej żyje około 140 tys. osób, deklarujących swoją narodowość jako kozacką. Największa ich część, blisko 90 tys. osób, mieszka na terenie obwodu rostowskiego. Wychowywani w duchu wojskowym mężczyźni kozaccy chętnie biorą udział w wydarzeniach, gdzie mogą pokazać swoją propaństwową orientację polityczną i gotowość do walki. Mają już doświadczenie w ochronie meczów ligi rosyjskiej, głośno było o Kozakach, gdy z nahajkami i pałkami w rękach rozpędzali demonstrację przeciwników Władimira Putina 5 maja tego roku, dwa dni przed inauguracją jego kolejnej kadencji na Kremlu. Przed rozpoczynającymi się niebawem mistrzostwami świata w piłce nożnej Kozacy także zadeklarowali chęć pomocy państwowym siłom porządkowym.

Organizacje kozackie pielęgnują od wieków obyczaje i sposób wychowania, kształtujący chłopców już od wieku kilku lat do służby z bronią w ręku. Wspierani są w tym przez państwo, które w 2017 roku na rozwój kozactwa przeznaczyło 700 mln rubli a w tym roku 730 mln rubli. Wychowywani w prawosławiu Kozacy znani są też z negatywnego stosunku do środowisk homoseksualnych w władze Federacji Rosyjskiej liczą się z tym, że wraz z tysiącami kibiców futbolu przybędą do Rosji także przedstawiciele środowisk LGBT. Dońscy Kozacy, niechętni środowiskom homoseksualnym, oficjalnie deklarują, że na patrolach w czasie mistrzostw nie będą bić zagranicznych kibiców ani homoseksualistów, a nahajki zostawią w domu.

Kozacy nie zamierzają jednak pozwalać osobom LGBT na okazywanie swoich preferencji na ulicach i w przypadku zaobserwowania całujących się ludzi tej samej płci będą natychmiast powiadamiać patrole policyjne o nieobyczajnym zachowaniu w miejscu publicznym.

Twarda postawa Kozaków wobec osób łamiących reguły chrześcijańskie może prowadzić do ostrego potraktowania homoseksualistów, demonstrujących swoją orientację na ulicach. W obawie przed burdami ulicznymi Rosja wzmacnia siły porządkowe we wszystkich 11 miastach, gdzie będą rozgrywane mecze tegorocznego mundialu. W Rostowie nad Donem policji będzie pomagało 300 Kozaków dońskich. W zachodniej Europie przestrzega się też kibiców piłki nożnej przed wyjazdami do Rosji, której fani futbolu cieszą się niesławą za burdy i walki przy okazji meczów. Policjanci niemieckiego landu Północna Nadrenia – Westfalia wprost przestrzegają kibiców przed wyjazdem na mundial.

JB

Źródła: „Donnews”, „Dełowaja Stolica”, „Nastojaszczeje Wriemia”, „Zerkało Nedeli”

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-06-112018-06-11) | https://www.pch24.pl/kozacy-na-mundialu-w-rosji--przypilnuja-homoseksualistow-by-zachowywali-sie-przyzwoicie,60873,i.html

Skip to content