Kard. Marx: wskazania Watykanu w sprawie interkomunii nie są ostateczne. Dyskusja trwa

Stolica Apostolska wyraźnie sprzeciwiła się udzielaniu Komunii Świętej protestantom w tzw. małżeństwach mieszanych. Z tą decyzją wyraźnie nie zgodził się kard. Reinhard Marx, który w specjalnym oświadczeniu stwierdził, że poniedziałkowa decyzja Watykanu nie jest ostateczna. 

Przewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupiej, kard. Reinhard Marx opublikował w poniedziałek wieczorem następujące oświadczenie:

„List prefekta Kongregacji Nauki Wiary z 25 maja 2018 r. dotarł do przewodniczącego Niemieckiej Konferencji Biskupiej, kard. Reinharda Marxa dziś wieczorem, 4 czerwca 2018 r. Podczas rozmowy 3 maja 2018 roku w Rzymie powiedziano uczestniczącym w nich biskupom, że powinni oni znaleźć możliwie jednomyślne stanowisko, w duchu komunii kościelnej. Przewodniczący jest zatem zaskoczony, że list ten dotarł z Rzymu, zanim jeszcze zostało wypracowane takie zgodne rozwiązanie. Przewodniczący widzi w liście wyraz konieczności dalszych rozmów w obrębie Niemieckiej Konferencji Biskupiej, przede wszystkim w łonie Rady Stałej oraz na forum jesiennego zgromadzenia plenarnego, ale także z odpowiednimi dykasteriami rzymskimi i z samym Ojcem Świętym”.

KAI

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-06-05)

 


 

Skip to content