“Plaża z Tel Awiwu” w Central Parku jako próba “polepszenia wizerunku Izraela”

Aktualizacja: 2009-06-13 11:56 am

Nowojorczycy będą wkrótce cieszyć się namiastką Izraela w swoim mieście. Oto do Central Parku zwożone są pełne wywrotki piasku, prosto z plaży w Tel Awiwie, a wszystko celem przeobrażenia mieszkańców Manhattanu w kolejne szczęśliwe miasto izraelskie.

Podczas całodziennego festynu o nazwie Tel Aviv Beach, przygotowanego na dzień 21 czerwca br., uczestnicy będą mogli zagrać sobie “na plaży w Tel Awiwie” w ping-ponga, zjeść loda, posłuchać koncertu izraelskiej grupy reaggae “Hatikcva 6”, ogólnie rzecz biorąc – będą mogli “cieszyć się doświadczeniem plaży w Tel Awiwie”.

Impreza na ziemii amerykańskiej organizowana jest przy współudziale konsulatu izraelskiego w Nowym Jorku oraz władz miasta Tel Awiw. Jest ona częścią planu “polepszenia wizerunku Izraela” zapowiedzianego przez Minister Spraw Zagranicznych Izraela, Tzipi Livni, która w grudniu 2008 roku przesłała swemu ministerstwu specjalne instrukcje, w których mowa jest o przygotowaniu “agresywnej dyplomatycznej międzynarodowej kampanii Public Relations, celem wzmocnienia międzynarodowego poparcia dla Izraelskich Sił Obronnych w operacjach w Strefie Gazy.” – pisze izraelski dziennik Haaretz.

Minister Livni wezwała pracowników ministerstwa do “natychmiastowego podjęcia się zorganizowania kampanii pijarowskich, skupiając się na lokalnych mediach i oficjalnych przedstawicielach państwowych.”

Podobna impreza odbyła się już we Wiedniu, gdzie demonstranci urządzili jednak “Plażę Gazy”, jako próbę pokazania zakłamania propagandy proizraelskiej i zwrócenia uwagi na pomijane w mediach cierpienia narodu palestyńskiego. W najbliższych miesiącach “Plaża z Tel Awiwu” przybędzie do wielu miast skandynawskich.


ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Haaretz
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=10119 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]