Izrael montuje międzynarodową kampanię PR mającą poleszyć wizerunek wobec bestialskiego ataku swoich wojsk

Aktualizacja: 2008-12-27 10:37 pm

Bestialski atak wojsk izraelskich na Palestyńczyków w Strefie Gazy pochłonął do tej pory życie 228 osób i ponad 900 rannych – podaje agencja Ma’na News Agency. Wiele krajów świata zaapelowało o przerwanie działań zbrojnych. Unia Europejska wezwała do natychmiastowego przerwania ataków, Watykan potępił atak, o pokój zaapelowały władze Rosji i Wielkiej Brytanii. Stany Zjednoczone kontrolowane przez środowiska syjonistyczne nie zdobyły się jednak na potępienie działań swojego sojusznika, a zamiast tego domagają się zaprzestania “działalności terrorystycznej” przez oddziały Hamasu.

W obliczu pogarszającego się wizerunku Izraela na świecie, władze Izraela podjęły się zorganizowania nadzwyczajnej międzynarodowej kampanii propagandowej mającej za zadanie polepszenie wizerunku.

Minister Spraw Zagranicznych Izraela, Tzipi Livni przesłała 27 grudnia br. swemu ministerstwu specjalne instrukcje “agresywnej dyplomatycznej międzynarodowej kampanii Public Relations, celem wzmocnienia międzynarodowego poparcia dla Izraelskich Sił Obronnych w operacjach w Strefie Gazy.” – pisze izraelski dziennik Haaretz.

Minister Livni wezwała pracowników ministerstwa przebywających obecnie na wakacjach, do “natychmiastowego powrotu do swych placówek zagranicznych i podjęcia się zorganizowania natychmiastowych kampanii pijarowskich, skupiając się na lokalnych mediach i oficjalnych przedstawicielach państwowych.”

“Ministerstwo Spraw Zagranicznych poszukuje pracowników w charakterze spikerów obcych języków, szczególnie języka arabskiego, włoskiego, hiszpańskiego i niemieckiego, celem rozszerzenia kampanii PR wśród przedstawicieli zagraniczych mediów przebywających w Izraelu.”

Przemawiając po angielsku na konferencji prasowej, minister Livni powiedziała, że Izrael “spodziewa się poparcia i zrozumienia międzynarodowej społeczności.”


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=4812 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]