Chiński dysydent: watykańskie porozumienie z diabelskimi Chinami upodli Kościół Boży

Watykan poprzez porozumienie z diabelskimi Chinami splami i upodli Kościół Boży, który miał ochraniać – powiedział niewidomy chiński aktywista Chen Guangcheng.

Guangcheng w swoich słowach wyraził poparcie dla emerytowanego kard. Zena, który niestrudzenie sprzeciwiał się porozumieniu Watykanu z chińskimi władzami. Wobec głosów mówiących, że dzisiejsze Chiny to nie komunistyczny kraj z poprzedniej epoki, Guangcheng odpowiedział: „To nie tak, że Chiny są lepsze niż za czasów Jana Pawła II, to raczej Franciszek jest innym papieżem niż Jan Paweł II”.

Urodziłem się i wychowałem w komunistycznym reżimie. Osobiście doświadczyłem brutalnych tortur i prześladowań, jakie ateiści z Partii Komunistycznej popełniali wobec dysydentów (…) Oni Boga się nie boją, nie mają też żadnych moralnych hamulców. Popełnili niezliczoną ilość morderstw okazując całkowity brak szacunku dla ludzkiego życia, tylko aby zachować swoją władzę – otwarcie pisze aktywista.

Niewidomy od dzieciństwa Guangcheng ma prawo krytykować chiński rząd jak mało kto. Popularność zyskał dzięki pozwaniu swojego państwa za forsowanie polityki „jednego dziecka”, które zmuszało rodziny do dokonywania aborcji. Chen za swoją działalność był aresztowany. Zdołał uciec z więzienia do amerykańskiej ambasady w Pekinie, poprzez którą dostał się do Ameryki. Obecnie otwarcie krytykuje chińskie władze w swojej pracy naukowej i publicystycznej.

Źródło: lifesitenews.com

PR  

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-03-28) | http://www.pch24.pl/chinski-dysydent--watykanskie-porozumienie-z-diabelskimi-chinami-upodli-kosciol-bozy-,59216,i.html

Skip to content