Watykan laicyzował dwóch kolejnych księży-zboczeńców

Aktualizacja: 2007-05-14 12:00 am

Decyzją papieża Benedykta XVI, dwóch kolejnych księży, tym razem z Archidiecezji Cincinnati zostało laicyzowanych. Są nimi: 65-letni Kenneth Schoettmer, który publicznie przyznał się w 2001 roku do dokonywania w latach 1984-1999 licznych aktów homoseksualnych z nastoletnimi chłopcami i 54-letni Richard Unwin, zawieszony w funkcjach kapłańskich od czterech lat, który również przyznał się do kontaktów homoseksualnych dokonywanych 15 lat temu.
Sprawa b. księży Schoettmer i Unwin rozpatrywana była przez Watykan przez 3 lata. Oprócz laicyzacji, pozbawiono b. księży emerytury, choć zadecydowano o możliwości utrzymania niektórych przywilejów emerytalnych.
Dan Andriacco, rzecznik prasowy Diecezji powiedział, że Watykan rozpatruje sprawy kolejnych siedmiu księży z Archidiececji Cincinnati.

 

CZYTAJ o mafii homoseksualnej, która zawładnęła Kościołem w USA:

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1005 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]