Aktualizacja strony została wstrzymana

Katolicki uniwersytet uhonorował proaborcyjnego senatora. „To absolutna hańba”

Jedna z najbardziej prestiżowych katolickich uczelni w USA – Uniwersytet Georgetown – uhonorowała proaborcyjnego senatora Dicka Durbina. Niedawno, w związku z jego poglądami, biskup Thomas Paprocki zakazał mu udzielania Komunii świętej. „To absolutna hańba dla uczelni” – powiedział Michael Khan, były prezydent Georgetown Right to Life, komentując decyzję władz Uniwersytetu.

Władze katolickiego Uniwersytetu Georgetown postanowiły przyznać nagrodę senatorowi Partii Demokratycznej Dickowi Durbinowi, absolwentowi uczelni. Co ciekawe, nagroda została wręczona za poświęcenie „swojego życia podstawowej wartości jezuickiej służby innym”. „To nagroda za wzorową służbę publiczną” – powiedział prezydent Uniwersytetu Georgetown John J. DeGioia.

„Ojciec Pedro Arrupe (były przełożony generalny Jezuitów – przyp. red.) rzucił wyzwanie wszystkim wychowankom szkół jezuickich, aby zaangażowali się w walkę o sprawiedliwość w imieniu najbardziej bezbronnych w naszym społeczeństwie. Starałem się sprostać temu wyzwaniu podczas mojej kadencji” – powiedział senator Dick Durbin.

Decyzja władz katolickiego Uniwersytetu o uhonorowaniu proaborcyjnego senatora została skrytykowana przez część stowarzyszenia absolwentów uczelni. „To jest klaps w obliczu naszej katolickiej tożsamości i wartości” – powiedział Michael Khan, absolwent uczelni i były prezydent Georgetown Right to Life. Dodał, że Dick Durbin jest jednym z najbardziej proaborcyjnych senatorów w USA i nagroda dla niego jest „absolutną hańbą”.

„To tylko pogłębia przepaść między władzami Georgetown i wiernymi rodzinami katolickimi” – powiedział Patrick Reilly, prezes Cardinal Newman Society. „Jak najstarszy uniwersytet katolicki w USA może publicznie uhonorować mistrza aborcji, któremu właśnie odmówiono Eucharystii przez jego własnego biskupa? Ta nagroda stoi w sprzeczności z pracą Kościoła i katolicką misją Georgetown” – dodał.

Reilly powiedział, że uhonorowanie Durbina „wzmacnia precedens, który został ustanowiony na skutek 50 lat sprzeciwu i sekularyzacji na większości wyższych uczelni katolickich”.

Podczas swojej kadencji Dick Durbin wielokrotnie popierał aborcję na żądanie. Wraz z 14 innymi „katolickimi” senatorami głosował za możliwością dokonywania tzw. późnej aborcji. Właśnie to sprawiło, że biskup Thomas Paprocki zakazał udzielania mu Komunii świętej.

Źródło: lifesitenews.com

WMa

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-03-02)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Jezuicka uczelnia w DC jest tak samo katolicka jak to całe Towarzystwo i należałoby je chyba drugi raz rozgonić.

 


 

.