USA: Uniwersytet Georgetown zakrył monogram IHS na żądanie Białego Domu

Aktualizacja: 2009-04-17 9:06 am

Na wyraźne żądanie Białego Domu władze prestiżowego Uniwersytetu Georgetown, w którego murach miał przemawiać prezydent USA Barack Obama, musiały zakryć monogram IHS widniejący na frontonie w sali audytoryjnej tej najstarszej katolickiej wszechnicy w USA – informuje portal LifeSiteNews.com.

Władze uniwersytetu wyjaśniły, że o zasłonięcie wszystkich symboli religijnych poprosili przedstawiciele administracji Obamy. 14 kwietnia prezydent wygłosił na uniwersytecie przemówienie dotyczące gospodarki.

Zdaniem asystentki szefa public relations uniwersytetu Julie Green Bataille Biały Dom poprosił o zawieszenie flag oraz tkaniny, która miałaby stanowić tło. Jednak, jak sama przyznała, dekoracja nie zakrywała symbolu IHS widniejącego na frontonie niewielkiego portyku, więc zdecydowano się go zasłonić w inny sposób. Nie zrobiono tego zwykłą tkaniną, lecz jak podaje portal CNS wnętrze frontonu wypełniono pomalowaną na czarno sklejką, której do tej pory nie usunięto.

Uniwersytet Georgetown jest prywatną katolicką uczelnią działającą w Waszyngtonie. Jego korzenie sięgają 1634 r. Uczelnia jest prowadzona przez zakon jezuitów.

Źródło: CatholicNewsService.com, AS


Za: PiotrSkarga.pl


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8463 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]