Papież dziękuje organizacjom walczącym z lichwą i hazardem: kontynuujcie waszą służbę

Aktualizacja: 2018-02-22 1:32 pm

„Kontynuujcie waszą służbę z wytrwałością i odwagą: to cenny dar dla całego społeczeństwa” – tymi słowami zwrócił się Ojciec Święty do przewodniczącego Włoskiej Krajowej Rady Antylichwiarskiej im. Jana Pawła II, której przedstawicieli przyjął niedawno na audiencji. Ks. Alberto d’Urso stojący na czele organizacji non-profit, skupiającej fundacje i stowarzyszenia antylichwiarskie włoskich diecezji, otrzymał od Papieża list z podziękowaniem za działania podejmowane na rzecz ofiar lichwy i hazardu.

Ojciec Święty wyraził w nim wdzięczność za „hojne gesty” pomocy i miłosierdzia wobec osób, które zostały pozbawione godności ludzkiej. Zapewnił o uznaniu tych, którym dzięki pomocy organizacji udało się odnaleźć właściwą drogę. „Zarażajcie wszystkich nadzieją, aby coraz więcej było tych, którym udaje się wyjść z tego tunelu” – napisał Franciszek.

mn/rv

Za: Radio Watykańskie (22/02/2018)

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100024 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]