Aktualizacja strony została wstrzymana

Modernistyczna „Droga Krzyżowa” czyli szpetota zniewolonych serc

Francuska Diecezja Belfort-Montbeliard na swojej oficjalnej stronie internetowej propaguje zestaw obrazów mających przedstawiać „Drogę Krzyżową”, w której Jezus Chrystus wyobrażony jest jako szkaradny UFO-ludek. Wydaje się, że już nic w posoborowym Kościele nie powinno zadziwić, ale jednak inwencja tzw. twórców jest nieograniczona, szczególnie wtedy gdy pragnie zohydzić to, co człowieczej duszy jest najdroższe.

Na retoryczne pytanie: „A co na to biskupi?”, należy odpowiedzieć, że dzisiaj to właśnie oni (niestety, wielu z nich) odciąga dusze od Boga wpajając w nie szatańską brzydotę. Wystarczy spojrzeć na architekturę współczesnych kościołów – przez nich zaaprobowanych! – zbudowanych na bazie cyrkowej sceny bądź hali sportowo-magazynowej, kościołów w których nie tylko brak ławek z klęcznikami, konfesjonałów, autentycznych dzieł sztuki religijnej, ale pozbawionych duchowego a niekiedy i optycznego serca z Tabernakulum. A jeśli w swoim uporze znajdziemy gdzieś w tym nieprzyjaznym wnętrzu ukrytego Chrystusa, to przekonamy się, że zamknięto Go w jakiejś klatce po ptakach, makabrycznym globusie (vide monstrum w Łagiewnikach), czy jakimś kole zamachowym.

No a co na to ostatni Papieże? Ano, przecież nie kto inny jak sam Jan Paweł II zachwycał się osobiście kościołem w Łagiewnikach i podobnymi w innych częściach świata, nawiedzając kolejno te horrenda architektoniczne. To on, jako Biskup Rzymu zbudował w Rzymie modernistyczną bluźnierczość (zbiór zdjęć tutaj) i nie należy zapominać – wręcz przypominać! – że największa destrukcja budynków sakralnych na świecie miała miejsce podczas długiego pontyfikatu Jana Pawła II, który czynnie wspierał nowe, obrzydliwe formy architektoniczne.

Do modernistycznych wnętrz – tak ludzkich jak i tych architektonicznych – pozbawionych sacrum, brzydota wlewa się obficie.

LM

Poniżej przedstawiamy – jako ostrzeżenie! – poszczególne Stacje „Drogi Krzyżowej”, aprobowane i propagowane przez francuskich biskupów, autorstwa niejakiej Grażyny Tarkowskiej:

 

Stacja VIII: Jezus spotyka płaczące niewiasty (dzisiaj: „Jezus spotyka kobiety jerozolimskie”)

Stacja XII: Jezus umiera na krzyżu

Source: Diecezja Belfort-Montbe

 

 

 

„Kościół naszych czasów” – główna nagroda na międzynarodowym konkursie architektonicznym nowego kościoła na Malcie. [zob. tutaj]

Połamane dusze, połamane serca, połamane kościoły...

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

.