Abp Hoser: w Medjugorie wszystko zmierza w dobrym kierunku

Aktualizacja: 2017-08-18 11:41 am

– W Medjugorie wszystko zmierza w dobrym kierunku – ocenił w wywiadzie udzielonym KAI abp Henryk Hoser, badający jako delegat Stolicy Apostolskiej sytuację duszpasterską w tym miejscu. Misją abp. Hosera było zyskanie dogłębnej wiedzy na temat sytuacji w Medjugorje – wiosce, w której od 1981 r. trwają domniemane objawienia Matki Bożej. 

„Wnioski są pozytywne. Wszystko zmierza w dobrym kierunku, zresztą moja misja miała na celu nie zamknięcie tego miejsca, tylko ocenienie czy duszpasterstwo jest dobre, skuteczne, strukturalnie zorganizowane – jest. Od strony duszpasterskiej jest z pewnością bardzo pozytywna konstatacja” – powiedział abp Hoser. 

Abp Hoser pracuje obecnie nad raportem, który wkrótce trafi do Stolicy Apostolskiej. Dokument ten jednak bezpośrednio nie przyczyni się do uznania objawień. 

R. Łączny, KAI/ rv

Za: Radio Watykańskie (18/08/2017)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Jeśli zadaniem abp. Hosera było li-tylko “ocenienie czy duszpasterstwo jest dobre, skuteczne, strukturalnie zorganizowane“, to oczywiście może mówić, że “duszpasterstwo jest dobre, skuteczne, strukturalnie zorganizowane“, ale nie ma prawa uogólniać twierdząc, że “W Medjugorie wszystko zmierza w dobrym kierunku“. Bo nie zmierza w dobrym kierunku, gdyż wypływa z zatrutego źródła. Trucizna nigdy nie zmierza w dobrym kierunku, chyba że do utylizacji.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=97344 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]