Prof. Paź o posoborowej bolszewii

Aktualizacja: 2015-10-3 8:33 pm

Skutków przeklętego Soboru Watykańskiego cd. Na naszych oczach następuje rozkład Kościoła od najwyższych szczebli po najniższe: od jawnego homo-lobby w Kongregacji Nauki Wiary (!), która od wieków ma strzec Doktryny wiary, poprzez marksistowską lewiznę głoszoną przez niektórych biskupów, po pedofilię na poziomie parafii (ostatnio: Kraków). Poziom wykształcenia w seminariach jest zatrważający! Ich absolwenci nie umieją dosłownie NIC! Nikt nie zna żadnego z języków Biblii (greka, łacina, hebrajski), ani na dobrą sprawę samej Biblii. (Jak można znać Biblię, nie znając języków ,w których została zapisana??) Absolwenci seminariów z reguły nie mają pojęcia o podstawach filozofii, zwł. klasycznej etyki na której oparta jest etyka katolicka (prawo naturalne). Praktycznie nikt z kleryków nie ma pojęcia o muzyce (to słychać wszędzie!), której w szkołach parafialnych i przyklasztornych, a potem na uniwersytetach, powszechnie nauczano przez ponad półtora tysiąca lat. Do mojej parafii co pewien czas nawet przyjeżdżają tacy durnie, którzy na kazaniach się szczycą swoją ignorancją w kwestii filozofii, klasycznej filologii czy etyki prawa naturalnego. Miałem okazję parę razy mieszkać w Niemczech w biskupim kolegium, gdzie wynajmowałem w czasie studiów pokój. Szok – nikt z kleryków tam nie chodzi do spowiedzi, nikogo nie było na porannej Mszy (poza odprawiającym księdzem i pewnym świeckim z Bawarii), w czasie Triduum Paschalnego też nikogo w seminarium nie ma – wszyscy rozjeżdżają do domów i kochanek. Albo tę posoborową bolszewię zniszczymy, albo ona zniszczy nas i Kościół!

Napisał Dextimus dnia 3.10.15

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83618 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]