Putin wierzy w porozumienie między Turcją i Watykanem

Aktualizacja: 2015-04-19 4:39 pm

Władimir Putin wyraził nadzieję, że sytuacja powstała po wystąpieniu papieża Franciszka na temat tureckiego ludobójstwa Ormian zostanie rozwiązana. Na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Rosji stanął również w obronie chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie.

Władimir Putin zastrzegł, że nie ma zamiaru mieszać się do polemiki między Turcją a papieżem. Zdaniem prezydenta Rosji papież posiada ogromny autorytet w świecie i sam znajdzie sposób dla wyjaśnienia wszystkim ludziom swego stanowiska, niezależnie od ich przynależności wyznaniowej. Wyraził przekonanie, że w Turcji mieszkają mądrzy ludzie, którym nie zabraknie elastyczności do rozwiązywania powstających problemów.

Putin oświadczył ponadto, że społeczność międzynarodowa podejmuje zbyt mało działań w obronie prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie, którzy od wieków współistnieli tam w pokoju z wyznawcami innych religii.

W. Raiter, Moskwa

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81206 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]