Watykańscy bibliści rehabilitują Judasza!

Aktualizacja: 2006-01-12 12:00 am

Judasz Iskariot, Apostoł, który zdradził Chrystusa pocałunkiem, za co wziął od żydowskiej starszyzny 30 srebnych monet, powinien być zrehabilitowany – stwierdza przewodniczący Pontyfikalnego Komitetu Nauk Historycznych, Monsignor Walter Brandmuller. W sukurs przychodzi mu nawet znany watykański pisarz Vittorio Messori, który twierdzi, że rehabilitacja Judasza “rozwiązałaby problem domniemanego braku milosierdzia Jezusa do jednego ze swoich najbliższych apostołów”.
Monsignior Brandmuller twierdzi, że nadszedł już czas, aby “na nowo odczytać historię Judasza”.

KOMENTARZ BIBUŁY: Od dłuższego czasu w samym sercu Watykanu następują zmiany mające “na nowo odczytywać” Pismo Święte, w czym celował wieloletni przewodniczący Papieskiej Komisji Biblijnej, ojciec Raymond Brown, który dążył do reinterpretacji “kłopotliwych” fragmentów Pisma Świętego. Te prace, prowadzone pod wnikliwym okiem papieża Jana Pawła II, dotyczą przepisania tych fragmentów Pisma Świętego, które są nie do strawienia dla Żydów. W ramach tych prac należy wymazać bowiem to wszystko co ukazuje Żydów w niekorzystnym świetle oraz “zreinterpretować” inne części, nie do zniesienia dla współczesnego człowieka zachłyśniętego obłędem “tolerancji”, również tolerancji wobec zła i grzechu.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
  Tags: , ,

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=36 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]