“Jaruzelski, potem Kiszczak i Urban”

Aktualizacja: 2010-11-24 4:41 pm

Prezes PiS: “Zaproszenie Wojciecha Jaruzelskiego do Rady Bezpieczeństwa Narodowego to demonstracja polityczna”.

Jarosław Kaczyński przypomniał że jego decyzja z początku listopada o rezygnacji z uczestnictwa w RBN była krytykowana. Teraz każdy rozumie, o co chodziło. “To niekonieczne jest żart, że za chwilę w sprawach bezpieczeństwa zostanie zaproszony Czesław Kiszczak, a na spotkanie poświęcone wolności prasy Jerzy Urban” – ironizował. Jak dodał, wobec tego “nie widzi możliwości współpracy” z prezydentem Bronisławem Komorowskim.

Prezes PiS określił zaproszenie dla Jaruzelskiego jako rzecz “zdumiewającą i zaskakującą”. “Taki zwrot w historii, który trudno wyjaśnić czymś innym niż tym co powiedział kiedyś generał Jaruzelski, że będą spadać aureole. Nie wyobrażam sobie, jakie są inne przyczyny zapraszania 87-letniego generała, byłego dyktatora Polski, ale nie dyktatora samodzielnego” – mówił Jarosław Kaczyński na oficjalnej konferencji prasowej. Dodał, że media powinny “drążyć tę sprawę”.

W środowym posiedzeniu RBN, oprócz Jaruzelskiego, udział wezmą m.in. Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, Włodzimierz Cimoszewicz i Leszek Miller. Głównym tematem posiedzenia będzie planowana wizyta w Polsce Dmitrija Miedwiediewa.

Jak wynika z informacji Radia Zet, decyzja Bronisława Komorowskiego wywołała oburzenie nie tylko w Polsce, ale także amerykańskiej Polonii.

Co na to ludzie z otoczenia Komorowskiego? Sławomir Nowak, minister w Kancelarii Prezydenta broni jego decyzji ws. zaproszenia generała Wojciecha Jaruzelskiego na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Nowak, który był gościem Moniki Olejnik w Radiu Zet, zaznaczał, że generał Jaruzelski to “poważny ekspert”. “Trzeba pamiętać, że gen. Jaruzelski jest byłym prezydentem. Mało kto pamięta, że ma wiedzę na temat Rosji, spraw wewnętrznych Rosji. Jest dosyć poważnym ekspertem” – mówił.

(Łw/Radio Zet, onet.pl)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: niezalezna.pl -- [Org. tytuł: « "JARUZELSKI, POTEM KISZCZAK I URBAN"»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28713 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]