USA: Szeryf wsadził siebie do więzienia

Aktualizacja: 2008-08-21 2:40 pm

Szeryf powiatu Lake County w stanie Illinois postanowił… wsadzić siebie do więzienia.

45-letni Mark Curran, twierdząc że został oświecony przez Boga, pójdzie na tydzień za kratki więzienia Wukegan niedaleko Chicago, gdyż uważa, że musi doświadczyć jak naprawdę wygląda życie po drugiej stronie muru. Stan Illinois “ma jeden z najgorszych systemów więziennictwa w kraju; […] traktuje się tam więźniów jak zamknięte w klatce zwierzęta, co owocuje tym, że po wyjściu na wolność są jeszcze bardziej groźni niż przed pójściem do więzienia.” – powiedział oświecony szeryf.

Polecamy niektórym polskim sędziom, prokuratorom i leniwym adwokatom, wzięcie pod uwagę tej koncepcji posmakowania życia w celi. Może wtedy co nieco zrozumieją, na przykład to, że zbyt wielu siedzi w więzieniach drobnych złodziejaszków odbywających niewspółmiernie wysokie wyroki, podczas gdy prawdziwi przestępcy również ci ubrani w najlepsze garnitury i zawiadujący np. spółkami państwowymi – cieszą się nie tylko wolnością ale i szacunkiem.

Polecamy polskiemu establishmentowi sposób szeryfa Currana, z jedną modyfikacją – niech pozostaną w celach na dłużej. Zasługują na to.

 

     
 

Kolejność ukazywania się informacji:

 
     

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2414 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]