Aktualizacja strony została wstrzymana

Ks. Isakowicz-Zaleski alarmuje: tajny współpracownik SB laureatem polsko-żydowskiej nagrody!

Wieloletni tajny współpracownik komunistycznej SB, został – uwaga! – tegorocznym laureatem nagrody przyznawanej osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego” – czytamy na stronie isakowicz.pl. W internetowym wpisie legendarnego kapelana „Solidarności” zajmującego się m.in. badaniami historycznymi mającymi na celu oczyszczenie Kościoła z komunistycznych konfidentów chodzi o ks. prof. Michała Czajkowskiego.

„No cóż, jaki dialog, tacy i jego laureaci” – pisze w swoim serwisie ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, autor opartej o archiwalną kwerendę pracy pt. „Księża wobec bezpieki – na przykładzie Archidiecezji Krakowskiej”.

„Osobiście jestem ciekaw, czy na uroczystość wręczenia nagrody w Krakowie, planowej w piątek 2 marca o godzinie 12.00 w jezuickiej Akademii Ignatianum w Krakowie, przyjdą też inni kapusie i konfidenci Urzędu Bezpieczeństwa, Służby Bezpieczeństwa czy Informacji Wojskowej. Może będzie jakaś wielka, wspólna fotografia pamiątkowa?” – pyta kapelan „Solidarności” ks. Isakowicza-Zaleski.

Jak dodaje, w końcu z internetowej strony Archidiecezji Krakowskiej usunięto informację o odznaczeniu dla ks. prof. Czajkowskiego. Wciąż „info jest jednak na stronie Radia Kraków”.

Tam z kolei czytamy, że ks. Czajkowski został jednym z laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za 2017 rok, o czym poinformował Jakub Drath z Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze”.

Zdaniem członków „Przymierza” – jak donosi Radio Kraków – „niewielu jest w Polsce księży, którzy z taką determinacją mówią o żydowskich korzeniach chrześcijaństwa i o tym, że antysemityzm jest grzechem”.

Serwis zaprezentował również sylwetkę ks. prof. Michała Czajkowskiego – „teologa i biblistę, jednego z inicjatorów dialogu katolicko-żydowskiego w Polsce. Był in współzałożycielem i współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów; w przeszłości zasiadał też w Komitecie Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem i Międzynarodowej Radzie Oświęcimskiej, był także członkiem władz Międzynarodowej Rady Chrześcijan i Żydów”.

Źródło: isakowicz.pl / radiokrakow.pl

MWł

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-02-13) | http://www.pch24.pl/ks--isakowicz-zaleski-alarmuje--tajny-wspolpracownik-sb-laureatem-polsko-zydowskiej-nagrody-,58239,i.html

Skip to content