Kaczyński przestrzega przed „antysemityzmem”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński najwidoczniej zbyt dużo czasu poświęca na spotkania z przedstawicielami środowisk żydowskich, dlatego przejął ich narracje o „antysemityzmie”.

Co prawda były premier twierdzi, iż nie należy przyznawać racji ludziom fałszującym historię II wojny światowej, ale jednocześnie przestrzega przed wspomnianym zjawiskiem jako „ciężką chorobą duszy i umysłu”.

[Zdaniem gajowego antysemityzm jest naturalną reakcją normalnych ludzi na poglądy i wyczyny Żydów. Widocznie chcą w nas wyplenić elementarne poczucie sprawiedliwości – admin]

Kaczyński przemawiał wczoraj na kolejnej, podobno jednej z ostatnich, miesięcznicy smoleńskiej. Oprócz standardowych historyjek o „przybliżaniu się do prawdy” w sprawie katastrofy z 2010 roku, szef PiS postanowił pouczyć swoich zwolenników w kwestii ostatnich napięć w polsko-izraelskich relacjach, związanych oczywiście z żydowską agresją wobec nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, pozwalającej między innymi na walkę z oskarżaniem Polski o udział w zbrodniach dokonanych w trakcie II wojny światowej.

Były premier stwierdził więc, że należy bronić prawdy o tamtych wydarzeniach, ale należy przy tym pamiętać słowa św. Pawła „zło dobrem zwyciężaj”, które miał często cytować ks. Jerzy Popiełuszko.

Podpierając się tymi autorytetami Kaczyński przestrzegł więc przed tym, iż „diabeł, podpowiada nam pewną bardzo niedobrą receptę, pewną ciężką chorobę duszy i umysłu”, a według prezesa PiS ma być nią oczywiście „antysemityzm”.

Z tego powodu Kaczyński wezwał do jego odrzucenia, przy czym zaznaczył, iż nie może to oznaczać przyznawania racji w sprawach oczerniania Polski, a także asekuracyjnie dodał, że „Polacy niestety też często dzisiaj obrażają swój własny kraj”.

Deklaracje „żoliborskiego inteligenta” mają zapewne związek z jego dość częstymi spotkaniami ze środowiskami żydowskimi, podczas których ma on wysłuchiwać opinii przedstawicieli organizacji działających w interesie tej społeczności. Wiemy o co najmniej dwóch takich spotkaniach – w listopadzie i w sierpniu – jednak za każdym razem do opinii publicznej trafiają bardzo skąpe komunikaty, zaś czasami PiS stara się wręcz nie wspominać o podobnych rozmowach.

Na podstawie: dorzeczy.pl, wprost.pl.

Zobacz również: Kaczyński określa Izrael jako „cud naszych czasów”

http://autonom.pl

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2018-02-11)

 


 

Kaczyński: antysemityzm to choroba duszy, którą podpowiada diabeł

Jarosław Kaczyński przemawiał podczas wieczornych uroczystości związanych z miesięcznicą katastrofy smoleńskiej. Lider PiS odniósł się do trudnej w ostatnich dniach relacji pomiędzy Polską a Izraelem. Powiedział, że antysemityzm jest chorobą duszy i umysłu i należy ją odrzucić.

– Dziś wrogowie Polski, można powiedzieć, że diabeł, podpowiada nam pewną bardzo niedobrą receptę, pewną ciężką chorobę duszy i umysłu. Tą chorobą jest antysemityzm. Musimy go zdecydowanie odrzucać. Ale to nie oznacza, że mamy przyznawać rację tym, wszystko jedno czy to Żydzi, czy Polacy, bo Polacy niestety też często dzisiaj obrażają swój własny kraj – mówił Jarosław Kaczyński.

Podczas uroczystości 94. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, prezes Prawa i Sprawiedliwości zwracał również uwagę na obronę prawdy historycznej. Nawiązał w tym miejscu do słów kojarzonych z postacią kapelana „Solidarności” – bł. ks. Jerzego Popiełuszko. – Musimy bronić prawdy o tym, co działo się w Polsce w czasie II wojny światowej. Ale ta obrona prawdy musi być prowadzona zawsze z pamięcią o tych wiecznych słowach św. Pawła: „Zło dobrej zwyciężaj”, które tak często cytował błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko – powiedział polityk.

Jarosław Kaczyński jak zwykle w podobnych okolicznościach zapewnił, że państwo polskie jest coraz bliższe rozwiązania tajemnicy tragedii w Smoleńsku. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość wkrótce będzie mogło należycie upamiętnić ofiary tragicznego zdarzenia. – Można powiedzieć, że jeśli chodzi o sprawę upamiętnienia, dochodzimy do końca drogi. Możemy wszyscy powiedzieć sobie nawzajem, że zrobiliśmy coś bardzo ważnego dla Ojczyzny, dla Polski, dla naszej niepodległości i godności. A dziś jest właśnie czas, w którym tej godności trzeba bronić – zakończył Kaczyński.

Źródło: dorzeczy.pl, TVP Info

WMa

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-02-11)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Coś mi się zdaje że PiS to żydowska 5 kolumna w Polsce.
lalala

Ta wypowiedź jest urabianiem katolików aby utracili ducha. Obrzydliwe. Wstrętne. Podłe.
wz

Czy antypolonizm też jest grzechem czy/oraz chorobą psychiczną? Bardzo bym chciał by „autorytety” moralne mi to wyjaśniły bo jeszcze nikt do tej pory problemem antypolonizmu i wrogości wobec narodu polskiego i jego historii ze strony plemienia semickiego ex cathedra się nie wypowiadał. Osobiście uważam że pan Kaczyński i inni też cierpią na chorobę polityczną która zniewala jego ducha i duszę. Nazywa się ta choroba antysemitofobią czyli strach przed antysemityzmem.
Krzysiek

Antysemityzm Panie Kaczyński to reakcja immunologiczna „organizmu”. Bynajmniej nie na Żydów a na czyny i wysiłki ich „najwybitniejszych” przedstawicieli, między innymi cynicznie wykorzystujących nieszczęście swoich ziomków do przeprowadzenia plemiennego szabru na nienależnym im mieniu. Każdy zdrowy człowiek nazwie to wymuszeniem rozbójniczym. Nie wiedzieć czemu „polscy politycy” nazywają to „Roszczeniami”. Czyżby takie handełesy załatwiali „nasi” wybrańcy na wspólnych sesjach wyjazdowych z Knesetem? I co z tym ma wspólnego Europejski Parlament Żydowski i jego obrady w 2013 roku w Krakowie? A chorobą duszy i umysłu jest za to z całą pewnością permanentnie uporczywy, notoryczny masochizm i zabawa w głupiego Jasia z „własnym” narodem. Ileż to można!
agricola

Twa niespotykany atak na Polskę i Polaków,a kaczyński mówi nie o antypoloniżmie,a o antysemityźmie.o co tu chodzi.Przecież on jawnie nie jest za naszą Ojczyzną.To jest potwornie smutne.Atakują nas ,oszczerstwa rzucają,włamują się do polskich ambasad,a nasze władze-Prezydent,premier,sejm,senat,ministrowie itp.nie bronią Polski i Polaków,cały czas mówią o antysemityźmie.Boże ratuj nas.Nie mamy Polskiej włądzy,o co tu chodzi.Chryste Królu Polski…………..
Anna

Panie Prezesie CO TO JEST ANTYSEMITYZM ????????????????? Badanie szwindli przy reprywatyzacji też?
anty

Sprawiedliwy opór przeciw żydowskiemu RASIZMOWI nie jest antysemityzmem.
erg

Dziś wrogiem Polski jest Izrael i jego reprezentacja w USA. To konsekwencja suwerennej decyzji Żydów podjętej przez nich świadomie i otwarcie, to agresywna napaść na Polskę. Pani Azari w imieniu Żydów przyznała zamiar ograbienia Polski, Żydzi szerzą oszczerstwa na temat Polaków, przyznają iż będą robić to nadal, obrażają nas. My panie Kaczyński nie mamy sobie nic do zarzucenia, wręcz mamy zamiar wypełnić nasz katolicki obowiązek obrony naszych dzieci i wnuków przed izraelską agresją. Mamy zamiar bronić Prawdy o naszych Przodkach, o nas samych i naszej historii. To nie jest antysemityzm lecz obrona konieczna. Pan panie Kaczyński przyjmuje i rozpowszechnia żydowskie pokrętne znaczenie tego słowa. Czy jest pan Żydem czy Polakiem. Pan powinien oddać władzę Polakom, ponieważ takimi wypowiedziami oraz zaniechaniem obrony Polski w instytucjach amerykańskich nie działa Pan w interesie narodu Polskiego lecz w interesie izraelskiego agresora. To Pan grzeszy zdradą
katol

Antysemityzm, to mlotek do walenia po glowach wszystkich myslacych inaczej niz zaklamani Zydzi ,w tym wiekszosci Polakow .Panie Kaczynski walnij sie pan tym mlotkiem w ten zaklamany leb to sie zydzi uraduja i zaspiewaja panu szalom szalom !
Andrzej

 


 

Skip to content