Rosja: Zakażą reklam leków?

INFO: Rosyjski senat rozważa przyjęcie ustawy, która zakaże emisji reklam leków.

– Rosjanie zostali nauczeni, że jeśli widzą w telewizji jakiś lek, to muszą pobiec do apteki i go kupić, niezależnie od tego czy jest on dla nich dobry, czy też nie – powiedziała senator Walentyna Matwijenko, która jest pomysłodawczynią zakazu. – To nie jest prosta sprawa, a sprzeciw wobec zakazu jest olbrzymi. Wg ekspertów stacje telewizyjne zarabiają ok. 11,5 mld rubli (ponad 205 mln USD) na takich reklamach – dodała.

Źródło: www.rt.com

Opracował: JW

Za: korwin-mikke.pl (09-02-2018) – [Org. tytuł: «Zakażą reklam leków?»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Czas najwyższy brać przykład z Rosji, bowiem tam właśnie mają miejsce bardzo korzystne inicjatywy i zmiany. W Polsce problem reklamy leków jest olbrzymi i wymaga natychmiastowej regulacji – z wprowadzeniem całkowitego zakazu ich reklamy! Całkowitym zakazem! Warto przypomnieć, że jesteśmy jedynym krajem w Europie, w którym dozwolone są reklamy leków. Innymi słowy – wprowadzana jest w Polsce „hodowla ćpunów„.

Jako przykład, przeprowadzono analizę liczby reklam w jednej stacji  popularnej telewizji (TVN). Raport przeraża: w ciągu 12 godzin (9:00 – 21:oo) wyświetlono aż 228 reklam leków!

Inicjatywa w Polsce powinna iść w parze z innymi postulatami – zakazem reklamy alkoholu, o co słusznie upominają się biskupi (tutaj, tutaj). Posłowie PiS-u, posłowie Kukiz’15 – gdzie jesteście?! Dlaczego jesteście bierni? Dlaczego zezwalacie na dalsze trucie, otumanianie Polaków??!

 


 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content