Rosja: Zakażą reklam leków?

Aktualizacja: 2018-02-9 2:42 pm

INFO: Rosyjski senat rozważa przyjęcie ustawy, która zakaże emisji reklam leków.

– Rosjanie zostali nauczeni, że jeśli widzą w telewizji jakiś lek, to muszą pobiec do apteki i go kupić, niezależnie od tego czy jest on dla nich dobry, czy też nie – powiedziała senator Walentyna Matwijenko, która jest pomysłodawczynią zakazu. – To nie jest prosta sprawa, a sprzeciw wobec zakazu jest olbrzymi. Wg ekspertów stacje telewizyjne zarabiają ok. 11,5 mld rubli (ponad 205 mln USD) na takich reklamach – dodała.

Źródło: www.rt.com

Opracował: JW

Za: korwin-mikke.pl (09-02-2018) – [Org. tytuł: «Zakażą reklam leków?»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Czas najwyższy brać przykład z Rosji, bowiem tam właśnie mają miejsce bardzo korzystne inicjatywy i zmiany. W Polsce problem reklamy leków jest olbrzymi i wymaga natychmiastowej regulacji – z wprowadzeniem całkowitego zakazu ich reklamy! Całkowitym zakazem! Warto przypomnieć, że jesteśmy jedynym krajem w Europie, w którym dozwolone są reklamy leków. Innymi słowy – wprowadzana jest w Polsce “hodowla ćpunów“.

Jako przykład, przeprowadzono analizę liczby reklam w jednej stacji  popularnej telewizji (TVN). Raport przeraża: w ciągu 12 godzin (9:00 – 21:oo) wyświetlono aż 228 reklam leków!

Inicjatywa w Polsce powinna iść w parze z innymi postulatami – zakazem reklamy alkoholu, o co słusznie upominają się biskupi (tutaj, tutaj). Posłowie PiS-u, posłowie Kukiz’15 – gdzie jesteście?! Dlaczego jesteście bierni? Dlaczego zezwalacie na dalsze trucie, otumanianie Polaków??!

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99760 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]