Niemieccy biskupi chwalą organizację współwinną aborcji

Aktualizacja: 2018-01-27 7:21 pm

Maike Hickson z LifeSiteNews informuje, że niemieccy biskupi wyrazili pochwałę dla organizacji doradczej, która „wydaje zaświadczenia ciężarnym kobietom pozwalające im na aborcję”.

Konferencja Episkopatu Niemiec stwierdziła, że organizacja Donum Vitae, która przez dwadzieścia lat była w konflikcie z Kościołem katolickim, „działa na rzecz ochrony życia i jest skuteczna w doradztwie w sytuacjach konfliktowych”. Oznacza to, że pracownicy tej organizacji mogą znaleźć zatrudnienie także w katolickich organizacjach świadczących pomoc.

O zmianie stanowiska niemieckich biskupów świadczy również list kardynała Reinharda Marxa do świeckiego Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików (Zentralkomitee deutscher Katholischen), w którym wyraża pochwałę dla działalności Donum Vitae, stwierdzając, że do tej pory skutecznie zachęcała liczne kobiety do urodzenia swoich dzieci.

W związku z tym kard. Marx nie ma wątpliwości, że pracownicy Donum Vitae mogą być bez przeszkód zatrudniani w organizacjach katolickich „aprobowanych przez biskupów”.

Jak przypomina Hickson, „w roku 1999 papież Jan Paweł II domagał się, by niemieccy biskupi nie uczestniczyli dłużej w specyficznym niemieckim systemie doradztwa pro-aborcyjnego”. Biskupi spełnili prośbę papieża w listopadzie owego roku, ale świecki „Centralny Komitet Niemieckich Katolików założył Donum Vitae, by wciąż angażować się w praktykę wydawania zaświadczeń ciężarnym kobietom” pozwalające im na legalne zabicie swojego nienarodzonego dziecka.

„Pierwotnie niemieccy biskupi pod naciskiem Rzymu ogłosili, że Donum Vitae nie jest organizacją katolicką”, gdyż wydawała zaświadczenia zezwalające na aborcję, choć oficjalnie działała na rzecz ochrony życia.

W roku 2016 Donum Vitae udzieliła porad „50 000 kobiet, w tym 15 000 w sytuacji kryzysowej”. Stowarzyszenie twierdzi, że nie wie, ile z nich poddało się później aborcji.

Maike Hickson zwraca uwagę na fakt, że decyzja episkopatu w sprawie Donum Vitae „pojawia się po wiadomości, że niektórzy prominentni biskup w Niemczech pragną udzielać błogosławieństwa parom homoseksualnym”.

Źródło: LifeSiteNews

jjf

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99391 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]