Hierarchowie nowozelandzkiego Kościoła za akceptacją homoseksualizmu

Aktualizacja: 2018-01-15 1:44 pm

Portal Church Militant cytuje wypowiedzi dwóch prominentnych postaci Kościoła w Nowej Zelandii, opowiadających się za tolerowaniem postaw homoseksualnych.  

Biskup Stephen Lowe, ordynariusz diecezji Hamilton, opowiedział się za zmianą stanowiska Kościoła w dziedzinie ludzkiej płciowości. Nauczanie to porównał z legendarnymi prześladowaniami Galileusza, wybitnego naukowca przełomu XVI i XVII wieku.

Hierarcha uczestniczył na początku grudnia – jak pisze ChM, „wraz z innymi homoseksualistami, kardynałem Johnem Dew i biskupem Patrickiem Dunnem” – na młodzieżowym festiwalu katolickim.

W trakcie rozmów z uczestnikami porównywał trudności z zaaprobowaniem przez Kościół teorii heliocentrycznej z problemem, na jaki napotyka dziś homoseksualizm i ideologia gender. Zdaniem biskupa, młodzi ludzie – „prorocy Kościoła” – domagają się akceptacji dla nich. Według  nowozelandzkiego „pasterza”, katolicy powinni bardziej zaangażować się wokół kwestii homoseksualistów i tak zwanych osób transpłciowych.

Z kolei we wrześniu zeszłego roku biskup Patrick Dunn powiedział: „Pobożni katolicy mogą twierdzić, że naszym najważniejszym obowiązkiem jest nakłanianie ludzi by zaprzestali grzeszyć (…). Ale na ogół nie było to podejście, jakie przyjmował Jezus. Częściej był on adresatem krytyki za ucztowanie z grzesznikami i wyraźnie cieszył się z ich towarzystwa”. Dalej biskup podkreślił, że to przyjaźń stanowiła priorytet naszego Zbawiciela, a nawrócenie znajdowało się w Jego hierarchii na drugim miejscu. Dunn, który wspierał duchownych homoseksualistów, podkreślił, że określanie przez Kościół skłonności do osób tej samej płci jako nieuporządkowanych, jest „niepotrzebnie okrutne”.

Źródło: ChurchMilitant.com

RoM

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99168 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]