Izrael zmusza imigrantów do wyjazdu. Czy postępowcy oskarżą Żydów o ksenofobię?

Aktualizacja: 2018-01-3 10:15 am

Państwo żydowskie postawiło nielegalnym imigrantom z Afryki ultimatum. Mają rychło opuścić Izrael. W przeciwnym wypadku trafią do więzienia.

Zgodnie z decyzją urzędu ds. ludności i imigracji tysiące imigrantów z Afryki (Sudanu i Erytrei) przebywających w Izraelu nielegalnie ma w ciągu trzech miesięcy samodzielnie opuścić państwo żydowskie. Władze chcą, aby przybysze wyjechali do swoich ojczyzn lub kraju trzeciego (tj. Rwandy lub Ugandy).

Jeśli nielegalni imigranci wyjadą z Izraela do końca marca to otrzymają 3,5 tys. dolarów na podróż oraz uzyskanie stosownych dokumentów podróży. Wezwanie do wyjazdu nie obejmuje dzieci, osób starszych oraz ofiar handlu ludźmi i procederu niewolnictwa.

Z informacji biura prasowego urzędu ds. ludności i imigracji wynika, że w Izraelu przebywa nawet 38 tys. osób, które nielegalnie wjechały na terytorium państwa żydowskiego. Lokalni politycy określają imigrantów mianem „infiltratorów”.

Pomagająca imigrantom izraelska organizacja Hotline for Migrant Workers skrytykowała decyzję urzędu twierdząc, że zagraża ona życiu ludzi. Wielu przybyszów twierdzi, że uciekło z powodu wojny lub prześladowań i chciałoby uzyskać status uchodźcy. Władze Izraela dowodzą z kolei, że u większości z nich o przyjeździe decydowały względy ekonomiczne.

Zastanawiająca jest przy tym reakcja postępowych organizacji lewicowo-liberalnych ze świata zachodniego. Oskarżają one niechętne przyjmowaniu imigrantów kraje europejskie o ksenofobię. Czy jednak tak poważne zarzuty pod adresem Izraela nie będą nosiły znamion antysemityzmu?

Źródło: niezalezna.pl

MWł

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98945 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]