Nikt nam nie może dyktować, kogo przyjmiemy! Prezydent Czech ostro o unijnej relokacji imigrantów

Aktualizacja: 2017-12-27 9:24 am

Nikt nie może dyktować Czechom, kogo przyjmą do swojego kraju – wynika ze słów czeskiego prezydenta. Miloš Zeman w wyemitowanym we wtorek orędziu świąteczno-noworocznym skrytykował również system kwotowego rozdzielania imigrantów pomiędzy krajami Unii Europejskiej.

Zdaniem Zemana w interesie Czech leży zachowanie suwerenności. Dlatego też nikt nie może dyktować jego ojczyźnie, kogo należy przyjąć.

System kwotowego rozdziału imigrantów skończy na śmietniku historii – stwierdził czeski prezydent. Jak dodał, za rok nikt już o takim mechanizmie nie będzie mówił.

Prezydent przypomniał o swoich zarzutach pod adresem UE. Jego zdaniem wspólnota nie potrafi chronić swoich granic. Z kolei NATO, zdaniem Zemana, powinno bardziej angażować się w walkę z islamskim terroryzmem.

Źródło: tvp.info

MWł

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98877 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]